Екзотичні фрукти: чим вони корисні та як їх правильно вживати

Здоров`я

Екзотичні фрукти теж варто почати вживати.

Багато екзотичних фруктів вже давно стали для нас чимось звичним: ми знаємо, як вони виглядають, де їх купити у наших широтах, чи варто включати їх у свій раціон і як це робити правильно. Але зараз мова піде не про них.

Існують менш відомі або й зовсім не знайомі нам екзотичні фрукти з Таїланду, Китаю, Індії та інших країн, які спочатку виглядають досить незвично, і найчастіше ця зустріч відбувається у якійсь південній країні або (значно рідше) на окремо розташованих полицях супермаркету. Ціни на такі смаколики часто захмарні, і ми, стоячи поруч, задаємо собі питання: “Брати чи не брати?” Але перш ніж на нього відповісти, давайте розберемося, що це за екзотичні фрукти. Також ми розповімо, як їдять кожен з таких делікатесів.

Що ми знаємо про кумкват

Почнемо з найпростішого. Цей фрукт ви напевно знаєте і швидше за все навіть вживали у якомусь вигляді.

Що це за фрукт — кумкват?

Фортунелла, або кінкан — саме так його ще називають — належить до роду Цитрусові, що чітко помітно навіть неозброєним оком. Його батьківщина — Південна Азія, але зараз цей екзотичний плід можна знайти і у більш холодних широтах (а у вигляді сухофруктів — будь-де). Часто його вирощують і як кімнатну рослину. Смак солодкий, з легкою кислинкою або навіть гірчинкою.

Корисні властивості

Сирий кумкват багатий на вітаміни А, С і групи В, а також калій, кальцій, магній і фосфор. За деякими даними, плоди знімають депресію, зменшують невроз, безсоння, стрес і мають тонізуючу дію. Водночас ними не варто захоплюватися людям з алергією на цитрусові.

Як їдять кумкват?

Солодка шкірка дозволяє їсти плоди цілком. Втім, їх кісточки ви все ж таки можете не їсти.

Що ми знаємо про салак

На слух може здатися, що мова йде про рибу. Але ні!

Що це за фрукт — салак?

По-іншому його іноді називають “зміїним фруктом” через схожість лускатої шкірки зі зміїною шкірою. Рослина належить до сімейства Пальмові і поширена здебільшого у Південно-Східній Азії. Люди, які куштували плід, стверджують, що його смак являє собою поєднання ананаса і банана з легкою горіховою ноткою. У недостиглому вигляді плід в’яже.

Корисні властивості

Салак містить вітаміни А і С, а також тіамін і рибофлавін, із мінералів — залізо, кальцій, фосфор і калій. Серед цілющих властивостей відзначають його позитивний вплив на роботу головного мозку, травного тракту та нервової системи.

Як їдять салак?

Шкірку у нього повністю знімають. Всередині плоду можуть бути неїстівні кісточки — кілька штук або одна.

Що ми знаємо про пітайю

Наступний у нашому списку — плід, широко відомий як “фрукт дракона” або “око дракона”.

Що це за фрукт — пітайя?

Є ще один різновид його назви — пітахайя. Рослина, між іншим, належить до кактусів. Поширена у Мексиці, Центральній і Південній Америці. Найбільш відомі три види пітаї, плоди яких вживаються у їжу. Останні, залежно від виду, можуть бути червоно-рожевими з білою м’якоттю, червоними з червоною м’якоттю або жовтими з білою м’якоттю. Плід відрізняється соковитістю і солодкуватим смаком, що нагадує добре стиглий ківі.

Корисні властивості

Пітайя містить вітаміни С і В6, а також корисні елементи — кальцій, калій, залізо і фосфор. Покращує роботу головного мозку і органів ШКТ. А ще фрукт знижує рівень цукру у крові, а тому рекомендований пацієнтам з цукровим діабетом, так стверджується у багатьох джерелах.

Як їдять пітайю?

Перед вживанням фрукт необхідно розрізати навпіл, вертикально. Далі кожну з половинок нарізують на часточки або м’якоть вичерпують з плоду ложкою.

Що ми знаємо про карамболь

Продовжує перелік екзотики фрукт, який через його форму у розрізаному вигляді іноді називають “зіркою тропіків”.

Що це за фрукт — карамбола?

Рослина поширена у деяких країнах, серед яких є Індія, Індонезія і Шрі-Ланка, Бразилія, Гана, Ізраїль і окремі штати США. У деяких джерелах стверджується, що карамболу можна вирощувати і як домашню рослину. Промисловий варіант плоду жовто-зелений і ребристий, соковитий, з кисло-солодким або солодким смаком.

Корисні властивості

Карамбола — джерело вітамінів. Особливо цей фрукт багатий на калій, аскорбінову кислоту, холін і фосфор. Насичена антиоксидантами м’якоть захищає від онкологічних захворювань, а також допомагає уникнути остеопорозу.

Через присутність у плоді щавлевої кислоти фахівці не рекомендують включати карамболу до раціону пацієнтів, що страждають на ентероколіт, гастрит або виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки.

Як їдять карамболу?

Плід їдять разом зі шкіркою, за необхідності нарізаючи. При цьому чим жовтіша шкірка, тим солодший плід.

Що ми знаємо про рамбутан

Цей фрукт іноді можна зустріти на полицях великих магазинів. Його особливість — жорсткі волосинки, що вкривають шкірку.

Назва рослини походить від індонезійського слова rambut, яке перекладається українською як “волосся”.

Що це за фрукт — рамбутан?

Його історична батьківщина — Південно-Східна Азія. Стиглим вважається плід з червоною шкіркою. М’якоть фрукта може бути білою або трохи червонуватою, а на смак вона чимось нагадує виноград. Всередині міститься насіння.

Корисні властивості

Рамбутан містить нікотинову кислоту і вітамін С, а також кальцій, фосфор і залізо. Вхідні до складу плоду речовини знижують артеріальний тиск, зміцнюють кісткову тканину і зуби, а також допомагають у боротьбі з глистовими інвазіями.

Як їдять рамбутан?

Як і інші екзотичні фрукти, перед уживанням він потребує попереднього очищення від шкірки, яка, до речі, легко відокремлюється від м’якоті. Насіння плоду у сирому вигляді отруйне, а тому включати його у раціон не рекомендується.

Що ми знаємо про черимойю

Цей плід за формою чимось нагадує грушу, але відрізняється від неї рельєфною поверхнею.

Що це за фрукт — черимойя?

Це дерево, плоди якого відомі ще здавна. Його батьківщиною називають Південну Америку, але зараз територія поширення рослини цим континентом не обмежується. Плоди цього дерева відрізняються конічною або серцеподібною формою і білою волокнисто-кремовою м’якоттю. Смак черимойї одночасно нагадує ананас, полуницю, папайю, банан, манго і вершки. Усередині плоду міститься багато насіння, яке зовні нагадує яблучне або грушеве.

Корисні властивості

Черимойя містить багато вітамінів групи В, а також глюкозу, бурштинову і лимонну кислоти, кальцій, магній, фосфор, залізо та інші елементи. Речовини, що містяться у плоді, допомагають знизити вагу, покращують роботу печінки і нормалізують кислотність шлунку.

Як їдять черимойю?

Перед вживанням плід потрібно розрізати і дістати м’якоть ложкою. Насіння цього фрукта отруйне через вміст у ньому нейротоксинів.

ДжерелоПереглядів: 37