“Фестивалі проходять, а сміття залишається”: на Верховинщині мешканці обурені наслідками фестивалю (ФОТО)

Суспільство

“Фестивалі проходять, а сміття залишається” – так розпочинається допис у соціальній мережі Фейсбук в спільноті Зелене серце Карпат.


У дописі показані фото, на яких зображена купа сміття, яка залишилась після прикарпатського свята “Полонинське літо”:

“З того часу як відбулося свято “Полонинське літо” вже пройшло 3 місяці, а сміття ще й досі тут. Його не так багато, щоб було складно посортувати та відвезти до районного комунального підприємства, АЛЕ достатньо, щоб створити сміттєвий хаос по при дорогу і продемонструвати всім, що так можна робити — “везіть сюди своє сміття, це нічого страшного”
Зараз тут в селі Верхній Ясенів біля кільця на трасі зі сторони села Буківець лежать одна велика купа сміття і дві маленькі, з часом їх ставатиме більше. Все це сміття умістилося би в 10 повних мішків, і це в основному вторинна сировина — пляшки від пива, шампанського та інших напоїв. Такі сортовані відходи комунальне підприємство збирає безкоштовно, за інші відходи потрібно заплатити 45 грн за мішок, таких тут назбирається 3 мішки, максимум 150 грн. Ціна питання сміття на дорозі — 150 грн., бензин, щоб відвести його за 12 км і невеликий прицеп, куди би все помістилося…
Чому сміття ще досі тут — не зрозуміло, адже поруч є туристичні садиби, сільська рада с. Верхнiй Ясенiв та Національний природний парк “Верховинський”, а продавці ярмарку під час свята мають сплачувати організаційний збір. Верховинська районна рада та Верховинська районна державна адміністрація хто відповідальний за це сміття?”, – йдеться у дописі.

Світлина від Зелене серце Карпат.

Світлина від Зелене серце Карпат.

Світлина від Зелене серце Карпат.Переглядів: 162