Франківські лікарні отримали нові УЗД-апарати

Суспільство

Сьогодні, 14 січня, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків відвідав дві міські поліклініки, а саме міські поліклініки №5 та №3. Там відбулись презентації нових УЗД-апаратів.


Про це інформують на офіційному сайті міського голови.

Як повідомила директорка КНП «Центр первинної медичної й консультативно-діагностичної допомоги” Ольга Савчук, в двох поліклініках Франківська не було УЗД.

“Сьогодні ми закупили 3 УЗД апарати за кошти закладів. Це апарати різних класів. Один із них, преміумкласу, – з еластографією – встановили у 5 поліклініці. Інший, з такими ж функціями, лише без еластографії – у 3 поліклініці. Також ми купили портативний апарат, переносний. Для надання послуг надому. Також апарат, що знаходився у 5 поліклініці переїхав у поліклініку №2. Щодо портативного апарату, то послуга буде платною. Але знижки матимуть матері-героїні, учасники АТО, інваліди 1 та 2 групи матимуть знижку 50%. Тому сьогодні усі поліклініки мають  УЗД-апарати“, – каже вона.

В середньому цим апаратом обстежується 20-30 людей за день. Тепер в поліклініці можуть обстежувати й щитовидну залозу, робити її еластографію, робити УЗД молочної залози та звичайних поверхневих органів.

“Зараз медичні заклади мають певну автономію. Хоч це й комунальний заклад –  ми бачимо фінансові плани й можемо їх регулювати як засновники. Для міста важлива економія коштом комунальних витрат – електрики, газу, тепла. Якщо економляться ці кошти – то вкладати їх в обладнання, необхідне для надання якісної та сучасної медичної допомоги та діагностики. Треба, щоб в кожному закладі було сучасне обладнання, рентген та УЗД-апарати. А за рахунок економії коштів ми змогли майже в кожен наш медичний заклад закупити те чи інше обладнання”, – коментує міський голова Руслан Марцінків.