Франківський «Бастіон» потребує реставрації (ФОТО)

Суспільство

В кінці грудня під час сесії Івано-Франківської міської ради затвердили програму охорони культурної спадщини Івано-Франківської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Побудовано.


Архітектор Ігор Панчишин переконує, що внаслідок помилок при проведенні ремонту провулку у 2016-2017 роках кладка стіни в останні роки почала інтенсивно руйнуватись.


Зазначимо, що кладка тієї частини стіни, що перебуває під землею збереглась в далеко ліпшому стані ніж та, що доступна огляду. А характер вийнятого ґрунту натякає на штучність його створення і використання як “земляного замка” від підшкірних вод.

“Наявність хідника з цегляної кладки на глибині може свідчити і про існування вулиці в підніжжі бастіону і може навіть бути наступною нижньою платформою фортеці. Головний висновок щодо кладки стіні – це те, що гідроізолюючий прошарок існував і також “вільнодихаюча” поверхня хідника з каменю ріняку і плит піщаника на глиняній підложці пропускала всі ливневі води і не давала їм нищити стіну. Натомість сучасне щільне замурування хідника гранітним бруком і на цементно-піщаному розчині та ще й впритул до цегляної поверхні стіни і створили ситуацію, коли вода, стікаючи вниз по стіні, не має куди подітись і просто всмоктується вже пористою структурою старої цегли, створюючи прогресуючі “видри”, – пояснює архітектор.


Як зазначає архітектор, перебування такої цегли у відкритій атмосфері і підлягання змінам температур (а ще в доповнення тією пригодою з її миттям перед морозами), а також ін’єктування новостворених каверн в кладці зв’язуючими розчинами на цементі – прямий спосіб знищення цегли.



Переглядів: 233
banner