Генштаб придбає подарункові годинники на 800 тисяч

Економіка

Фінансове управління Генерального штабу ЗС України за результатами тендеру придбає 81 подарунковий годинник у приватного підприємства «Май-Час» за 793 тис гривень.

Нагадаємо, що за результатами іншого тендеру, ПП «Май-Час» поставить Генштабу подарункові ручки Parker та Waterman із позолотою на загальну суму 308 тис. грн.

У тому числі буде придбано 40 чоловічих та 10 жіночих наручних годинників з емблемою Генерального штабу та написом «Від Головнокомандувача Збройних Сил України» на циферблаті. Частина з них з PVD /IPG покриттям корпусу золотистого кольору.

Ці 50 годинників коштуватимуть 463 230 гривень.

Генштаб придбає подарункові годинники на 800 тисяч

Жіночий годинник

Жіночі годинники повинні мати: механізм кварцовий хронограф з календарем (одинарний з можливістю швидкої корекції дати) в позиції від 5 до 6 год, центральна стрілка хронографа, 60-хвилинний лічильник в позиції 9 год., 24 годинний покажчик часу в позиції на 3 год. (виробництво Швейцарія чи Японія). Точність ходу годинника: -20/+20 секунд на місяць при температурі 20±5°С. Автономність ходу не менше 3 років.

Круглий корпус з нержавіючої сталі діаметром 38±2 мм, товщиною 15±2 мм (п’ять годинників з PVD /IPG покриттям золотистого кольору), гвинтова підзаводна голівка, кнопки керування хронографа водозахищені. Задня кришка гвинтова з нержавіючої сталі. Однонаправлений безель з дайверською шкалою на 60 хвилин. Пилозахищені.

Ремінець з натуральної шкіри (природньої структури, цільної, не пресованої) білого кольору.

Чоловічі годинники повинні мати: механізм з автоматичним підзаведенням (з можливістю ручного заводу), індикатором запасу ходу (в позиції 12 год.) та календарем (одинарний, з можливістю швидкої корекції дати) в позиції від 4 до 6 год. (виробництво Швейцарія чи Японія). Конструкція механізму передбачає наявність понад 20 рубінових каменів. Протиударна вісь балансу. Точність ходу годинника: -10/30 сек на день при температурі 20±5°С.

Генштаб придбає подарункові годинники на 800 тисяч

Чоловічі годинники «Від Головнокомандувача Збройних Сил України»

У комплекті має йти подарунковий футляр з логотипом замовника (Генерального штабу) – розмір та матеріал футляру не визначається, головне, щоб футляр мав вигляд подарункового та підходив до розмірів годинників. Верхня кришка футляру з емблемою та написом Замовника має бути виконана у колір циферблату запропонованого годинника.

Другий лот тендеру – 22 чоловічих і 9 жіночих наручних годинників з емблемою Генерального штабу та написом «Від Начальника Генерального штабу Збройних Сил України» на циферблаті за 329 556 гривень.

Годинники мають схожі характеристики із попередніми, жіночі мають бути виконані у корпусі з PVD або JPG покриттям золотистого кольору, чоловічі з PVD покриттям чорного кольору, а також з гравіюванням емблеми та напису замовника на задній кришці

Генштаб придбає подарункові годинники на 800 тисяч

У комплекті має бути подарунковий футляр зеленого кольору з логотипом Генштабу.

Очікувана (початкова) вартість закупівлі складала 803 970 гривень. На тендер заявилися три учасники ПП «Май-Час», ФОП АРЬКОВ О.В. та ТОВ «Київський годинниковий завод».

Безпосередньо у торгах візяли участь два учасники (ТОВ «Київський годинниковий завод» свою пропозицію не подало). Найдешевшу пропозицію від ФОП АРЬКОВ О.В. було відхилено через невідповідність кваліфікаційним критеріям і переможцем визначили «Май-Час».

Варто зазначити, що ТОВ «Київський годинниковий завод» подав скаргу, що начебто замовник намагався підлаштувати документацію під конкретні моделі годинників російського походження торгової марки «Восток»/колекції «Восток-Європа» (виробник Чистопольський завод «Восток»), в інтересах конкретного постачальника цих годинників – ПП «Май-Час» (який є посередником та представляє зазначені годинники «Восток», у чому можна пересвідчитися на його сайті), з метою закупівлі годинників за завищеними цінами.

Скаржник стверджував що має місце факт змови замовника з ПП «Май-Час» з метою недопущення до участі в тендері інших постачальників, шляхом прописання відповідним чином «технічної специфікації», вводячи протиправні обмеження щодо конструкцій корпусів, особливостей конструкцій механізмів з зазначенням конкретних додаткових функцій та інших особливостей, що властиві виключно конкретним моделям ТМ «Восток».

За результатом розгляду постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, у задоволені скарги було відмовлено через не доведення скаржником відповідності технічним вимогам продукції виключно одного виробника. Зокрема колегія зазначила, що цим вимогам відповідає продукція щонайменше ще одного постачальника – ФОП Машталір В.Ю.

Джерело