Головні правила експлуатації дизельного двигуна в зимовий період

Поради

Правильна експлуатація допомагає продовжити життя мотору на кілька тисяч кілометрів.

Якщо зима в принципі не легкий період для автомобіліста, то для власників авто з дизельним двигуном це може стати справжнім випробуванням.

Багато АЗС рекламують особливе дизельне паливо для сильних морозів, яке має стати панацеєю від усіх проблем, але насправді список маніпуляцій для авто з дизельним двигуном у зимовий період трохи ширший.

Щойно температура опускається нижче 10-15 градусів морозу, необхідно перед запуском двигуна попередньо прогрівати свічки. Для початку потрібно повернути ключ і включити запалення, в цей момент на приладовій панелі загориться спіралька, яка свідчить про старт процедури прогріву свічок.

Як тільки вона згасне, потрібно повторити процедуру прогріву свічок 3-5 разів перед запуском авто (ввімкнути/вимкнути запалення). Ця хитрість повинна максимально полегшити запуск дизельного двигуна взимку.

Заправлятися потрібно виключно якісним та перевіреним паливом, так як дешева “бодяга” з невідомих заправок-бочок може не тільки утруднити запуск двигуна, але й призвести до виходу з ладу деяких елементів системи.

Зимовий дизель від АЗС — не вигадка. У таке паливо ще на заводі додають спеціальні гелі та присадки, які не дають дизелю остаточно загуснути і відповідно полегшують запуск двигуна.

Як і для інших машин, для авто з дизельним двигуном працює правило, за яким не рекомендується їздити з порожнім баком, через ризик утворення конденсату та проблем з паливним насосом.

ДжерелоПереглядів: 3