Хитрощі з цибулею, які в деяких випадках просто незамінні в побуті

Технології

Цибуля, як виявилося, непоганий помічник у домашньому господарстві.

Цибуля по праву заслужила статус суперпродукту. Це невід’ємний інгредієнт багатьох страв. Ось кілька порад щодо її використання.

Очистить гриль

Використовуйте половину цибулини для чищення решітки гриля від сажі і пригорілих залишків їжі. Найкраще це робити, поки метал гарячий. Наколіть цибулю на вилку і потріть нею ланки решітки. Цибулевий сік не лише очистить і продезінфікує метал, але і поліпшить смак продуктів, які ви згодом будете готувати на грилі.

Позбавтеся запаху фарби

Можливо, це прозвучить трохи дивно, але цибуля дійсно допомагає усунути сторонні запахи — наприклад, увібрати густий неприємний запах від фарби. Наріжте цибулину на чотири частини, помістіть її в глибоку ємність з водою і залиште в кімнаті зі свіжопофарбованими стінами на ніч. Вранці провітріть приміщення. Разом з запахом цибулі підуть і інші неприємні запахи.

Поріжте цибулю без сліз

Нарізка цибулі — то ще випробування. Щоб нарізати овоч без сліз, спробуйте протягом усього процесу жувати жувальну гумку. Дійсно, допомагає.

Відлякайте комарів

Комарі просто не переносять запах цибулі. Цю властивість овочу можна використовувати під час походу або відпочинку на природі. Потріть половиною цибулини шкіру на руках і ногах — і комарі будуть триматися від вас подалі (правда, як і деякі люди).

Захистіть авокадо від псування

Очищене авокадо швидко псується і чорніє. Це відбувається через окислення ензимів, що містяться в фрукті. Щоб продовжити життя продукту, покладіть в контейнер з авокадо половину очищеної цибулини. Сірчисті сполуки, які буде виділяти овоч, допоможуть уповільнити процес окислення, і він залишиться свіжим і на наступний день.

Очистить ніж від іржі

Якщо на лезі ножа утворилася іржа, поріжте ним цілу неочищену цибулину. Всього кілька рухів — і від плям не залишиться і сліду.

Захистіть скло від криги

Щоб лобове скло автомобіля вранці не покрилося льодом, натріть його з вечора половиною цибулини.

Продовжить термін зберігання цибулі

Складіть цибулю в паперовий пакет, попередньо виконавши в ньому безліч отворів дироколом. У такій упаковці овоч може зберігатися кілька місяців.

Поверніть блиск металу

Кращий засіб для полірування металу — цибульний сік. Подрібніть кілька шматочків цибулі в блендері і розбавте отриману кашку водою. Змочіть цибульним розчином м’яку ганчірочку і натріть нею металеві поверхні, а після цього — відполіруйте їх сухою чистою тканиною.

Виведіть мурах

Якщо ваш будинок заполонили мурахи, позбудьтеся від непроханих гостей, помістивши в місця їх найбільшого скупчення ємність з нарізаною цибулею. Мурахи її просто не виносять!

ДжерелоПереглядів: 332