Ірма Вітовська хоче захистити птахів від поганого поводження

Суспільство

Актриса Ірма Вітовська у відкритому листі звернулася до мера міста Яремче Василя Онутчака з проханням захистити птахів, яких незаконно використовують для фотопослуг.

Лист оприлюднено на сторінці організації UAAA у Facebook, пише Фіртка.

В лютому цього року актриса уже зверталася до Василя Онутчака з подібним листом. Тоді двох птахів, яких незаконно використовували для фотопослуг, вилучили та передали до реабілітаційного центру в Галицькому національному природному парку.

У липні знову біля водоспаду Пробій з’явились чергові жертви фото-підприємців – вухата сова та орлан-білохвіст.

Орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla) охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Червоним списком МСОП (статус – близький до загрозливого), Європейським червоним списком, конвенцією CITIES, а також Бонської та Бернською конвенціями. Для збереження орланів-білохвостів потрібні заходи з охорони місць гніздування птаха (створення заповідників та заказників), підсилення контролю за незаконним відстрілом, а також пропаганда природоохоронних заходів серед населення, а не демонстрація пригніченого, ручного птаха.

Те, саме стосується й сови сухатої. Сова вухата (Asio otus) належить до видів птахів, які ведуть нічний спосіб життя, примушування її до активності вдень з метою фотографування призводить до порушення цирканного ритму птаха, що може призвести до розладів фізіології та поведінки тварини. Тому така форма використання сови є однією з форм жорсткого поводження.

Ірма Вітовська нагадала: “Використання тварин, занесених до Червоної книги України заборонено, що підтвердила Верхня палата Верховного суду в Україні (Справа № 910/8122/17 від 11 грудня 2018 року). Тому надання таких послуг у межах міста Яремче є протиправними діями”.

“Вважаю за потрібне також згадати про нормативні акти, які регулюють використання диких тварин. Беручи до уваги, що фото підприємці з’явилися вдруге, прошу Вас взяти під особистий контроль появу таких «комерсантів» на території туристичного Яремче і застосувати всі відповідні дії щодо недопущення надання незаконних фотопослуг з тваринами. Найкращим способом зупинити це явище може бути відповідне рішення Яремчанської міської ради”, – написала актриса.

Вітовська запевнила, що зі свого боку готова сприяти у цій справі.Переглядів: 146