Івано-Франківськ налагоджує співпрацю з українською Вікіпедією (ФОТО)

Суспільство
У межах проведення Вікімарафону 2020 з нагоди 16-річчя української Вікіпедії днями в місті Івано-Франківську була проведена зустріч представників правління «Вікімедіа Україна» Наталії Тимків та Ігора Туржанського з франківчанами за участі фахівців системи безоплатної правової допомоги.

Зустріч відбувалась у приміщенні Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Директор центру Богдан Томенчук у привітальному слові висловив слова вдячності щодо залучення освітнього простору до просування української Вікіпедії на Прикарпатті.

На зустрічі побували представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області, а саме заступник директора Володимир Ковальчук і головний спеціаліст відділу комунікації та правопросвітництва Наталія Шотурма, науковці й магістранти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, експерти місцевого самоврядування, представники НУО та студенти-пратиканти, які проходять практику в Регіональному центрі з надання БВПД в області.

Володимир Ковальчук подякував за запрошення, а також розповів про довідково-інформаційну платформу правових консультацій «WikiLegalAid», яка була створена в 2016 році Координаційним центром з надання правової допомоги. Робота WikiLegalAid базується на роботі української Вікіпедії, тому представникам БПД будо дуже цікаво дізнатися про особливості сайту та обговорити про можливості співпраці.

Представниця правління «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків наголосила, що даний захід проводиться з метою досягнення позначки в 1 мільйон статей, тому організатори закликають усіх написати бодай одну статтю у Вікіпедії, щоб якнайшвидше досягнути бажаного результату. Такі вікізустрічі проходять по всій Україні.

Була представлена презентація, в ході якої проводилися дискусія на різні теми, починаючи від достовірності інформації розміщеної на сайті та закінчуючи авторськими правами на статті у Вікіпедії.

Після закінчення дискусій слухачам надали можливість стати маленькою частиною електронної енциклопедії, зокрема кожний із присутніх за допомоги спеціалістів створив свій обліковий запис та спробував написати власну статтю.

Такий інтерактив неабияк сподобався присутнім, особливо юристці-практикантці з Івано-Франківського юридичного коледжу Національного університету «Одеська юридична академія» Сніжані Калин, адже отриманні знання вона зможе використовувати для написання власної статті на правову тематику у Вікіпедії.

 



Переглядів: 192
banner