Калуські підприємці через карантин не сплачуватимуть єдиний податок

Суспільство

Цього тижня Калуська міська рада прийняла рішення про тимчасове звільнення платників єдиного податку першої і другої груп від сплати цього податку за квітень.

Як пояснив начальник управління економічного розвитку Юрій Соколовський, законодавець дав можливість органам місцевого самоврядування в 2020 році приймати рішення по єдиному податку без проходження процедури регуляторного акту, якщо податок зменшується або платків звільнять від його оплати, інформують “Вікна”.

За рішенням міської ради, не сплачувати єдиний податок можуть платники 1 і 2 груп, які зареєстровані на території Калуської міської об’єднаної територіальної громади і які за їх основним видом економічної діяльності не працювали у квітні через карантин. На них мають поширюватися обмеження, встановлені постановою Уряду від 11 березня.

Крім того, в Калуші припинили роботу ринків у той час, коли це ще не було заборонено на рівні держави, тож, рішення міської ради поширюється також на підприємців, які здійснювали діяльність виключно на ринках та інших прирівняних до них об’єктах.

Щодо платників єдиного податку третьої групи, то вони сплачують його не у фіксованому розмірі, а 5% від обороту. Відповідно, якщо такий платник податку не працював під час карантину, то в нього не було обороту, а, значить, не буде й сплати єдиного податку.

Як повідомив Юрій Соколовський, у Калуській ОТГ є близько 700 платників єдиного податку першої групи, які в основному працюють на ринках або надають побутові послуги і сплачуть податок за ставкою 10% прожиткового мінімуму (близько 200 гривень на місяць). Ставки для платників єдиного податку другої групи в Калуші 15%, а в селах — 16% від мінімальної зарплати (близько 700 гривень на місяць). Таких платників а території громади є близько 2000.

Орієнтовні втрати міського бюджету за цим рішенням міської ради складуть близько 1,3 млн гривень. У міському бюджеті на цей рік заплановані надходження від єдиного податку на рівні 48 млн гривень, або близько 3,9 млн гривень на місяць.

Для того, щоб не сплачувати єдиний податок за квітень, платники першої та другої груп, які не працювали під час карантину, мають звернутися із заявою до Калуського управління Державної податкової служби. У разі, якщо вони вже сплатили єдиний податок за квітень, його зарахують як оплату за майбутні періоди.Переглядів: 7