Коломойський планує звести в Карпатах ще 2 мегакурорти

Суспільство

Наприкінці 2022 року ТОВ “Буковель” звернулося до двох сільрад – Поляницької (Івано-Франківська область) та Усть-Чорнянської (Закарпаття). Мета звернення – розпочати підготовку до будівництва ще двох курортів – “Бистриця” та “Турбат”.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Free Svydovets


Як зазначають у дописі, Ігор Коломойський планує побудувати курорт “Свидовець”, а також забудувати трасами, підйомниками та готелями й сусідні зі Свидовцем гори – хребет Братківський та ліси навколо гори У’ря.

Анонсований у 2016 році курорт “Свидовець” має приймати до 28000 людей одночасно. У планах – 1400 гектарів території, де розміщуватимуться понад 30 канатних витягів, 230 км лижних трас, 700 гектарів готелів та іншої забудови.

Анонсовані у 2022 році курорти “Турбат” і “Бистриця” не менш масштабні. Разом це ще 1400 гектарів, 25000 людей одночасно, понад 200 км лижних трас, 28 підйомників.


Усі три плановані курорти розміщуються поряд і будуть з’єднані з чинним зараз Буковелем. Тобто в підсумку планується курорт, розрахований на понад 65 тисяч людей одночасно.


“Усі згадані сільради дали проєктованим курортам зелене світло. Станом на зараз триває підготовка необхідних для будівництва документів. Уже цього року маємо шанс побачити початок будівельних робіт та початок катастрофи.
Чому катастрофи? Тому що екологічні наслідки будівництва такого курорту-монстру абсолютно точно переважатимуть будь-які короткострокові вигоди”, — йдеться у дописі.

Зазначають, що буде знищено чи пошкоджено як мінімум три тисячі гектарів диких карпатських лісів, лук та річок. Насправді – набагато більше. За наявними картами, забудова, лижні траси та підйомники пройдуть по заповідних територіях, оселищах численних червонокнижних рослин та тварин, унікальних гірських озерах Свидовця і так далі.


“Лише тільки курорт “Свидовець” – це майже 9 тисяч кубометрів використаної води кожен день і стільки же стічних вод. З двома курортами, анонсованими в 2022 році, вийде під 15 тисяч кубометрів щоденно. Для цього доведеться вкотре зґвалтувати низку карпатських річок (зокрема Чорну Тису), влаштовуючи там резервуари та водозабори. Враховуючи, що в 2022 посуху відчували навіть мешканці високогір’я, а Буковель за багато років проблему стічних вод так і не вирішив, наслідки є очевидними. Це все звучить не так райдужно, як золоті гори, що їх обіцяє місцевим громадам Коломойський та його поплічники. Поки виглядає, що навіть керівництво України непублічно стоїть на боці олігархів і підтримує будівництво мегакурорту”, — кажуть у Free Svydovets.


Переглядів: 766
banner