Корисні поради від тренерів, які допоможуть обрати між бігом і ходьбою

Спорт

Літо — чудова пора для тих, хто починає і продовжує активно займатися спортом.

Звичайно, у багатьох основне завдання — схуднути. Коли хтось хоче швидко позбутися зайвої ваги, він зазвичай виснажує себе бігом або велогонками.

Рідше — ходьбою. Оскільки це заняття вважається несерйозним і неефективним.

Однак більшість тренерів вважають, що чому ця думка помилкова. І ось чому.

На що звернути увагу при виборі між бігом і ходьбою?

Насамперед варто визначити рівень фізичної підготовки. Якщо у вас є проблеми з ожирінням, серцево-судинною системою, хребтом і суглобами, то потрібно виключити біг.

Також треба враховувати характер людини. Комусь хочеться походити, а хтось любить бадьорі тренування. Попри це, багато хто все-таки женеться за струнким тілом і мучать себе інтенсивними пробіжками. Але такий підхід точно не принесе користі.

Як правильно займатися ходьбою для максимальної ефективності?

Спочатку — домовтеся з собою. Визнайте, що вам доведеться витратити трохи більше часу, щоб пристосуватися до інтенсивної ходьби. Тільки при пульсі 120-130 ударів на хвилину починається процес спалення жиру. При цьому ви точно не завдасте шкоди здоров’ю. А це головне!

Якщо ж ви прекрасно себе почуваєте і витривалі, то краще обрати біг. По-перше, такому організму потрібне гарне навантаження. По-друге, процес схуднення піде швидше.

Тренери також стверджують, що найкраще поєднувати велотренування з бігом, щоб давати організму навантаження на різні групи м’язів (низ і верх).

Велотренування теж мають місце бути. Добре, якщо ви поєднуєте їх з бігом. Така схема дозволить вам швидше наблизитися до ідеальної фігури. Оскільки і їзда на велосипеді, і біг — це все відноситься до кардіо. Якщо говорити про те, що саме ефективніше для схуднення, то, звичайно ж, біг.

Як необхідно збільшувати навантаження?

Якщо ви вже освоїли ходьбу, то намагайтеся періодично збільшувати темп. Це теж необхідно робити усвідомлено і спокійно.

Подивіться, як організм відчуває себе при збільшенні швидкості. Якщо у вас немає задишки, запаморочення і напівнепритомного стану, то можете поступово наближатися до повноцінного кардіотренування. Пам’ятайте, що організму потрібно звикнути.

Джерело



Переглядів: 196
banner