Коти найкращі синоптики — як домашні улюбленці передбачають погоду

Наука, Різне

Коти це дуже цікаві тварини. За це ми їх і любимо.

Іноді, коли кішки сплять, вони приймають дуже цікаві пози. Так що, дивлячись на них не посміхнутися практично не можливо. Багатьом із нас здається, що ці пози кішки приймають спонтанно і вони нічим не обумовлені. Проте все не так просто і всі ці пози можна пояснити.

Часом навіть господарям здається, що поза настільки не природна для нормального сну, що, можливо в улюбленця щось болить. Проте причина зовсім не в цьому!

Все набагато простіше, поза кішки частіше за все передбачає майбутню погоду. Найпопулярніші пози сну вашого улюбленця допоможуть вам слідкувати за погодою без прогнозів синоптиків.

До потепління

Коти зазвичай сплять виключно животиком догори, і навіть іноді вигнувшись, що називається, дугою. Якщо ж потепління має бути різке, то положення взагалі вони можуть прийняти досить дивне — просто витягуються на спині і лапи під час цього випрямляють. Якщо ж нас чекає спека, то коти взагалі можуть спати саме так просто на підлозі. Також деколи буває, що зовсім не сон вашої кішки є передвісником довгоочікуваного тепла, а проста поведінка — кішка може сісти на підвіконня і пильно дивитися у вікно, ніби очікуючи появи сонечка, а разом із ним і самого тепла.

До похолодання

Всі тварини і коти також завжди прагнуть згорнутися. Так їм вдається зберегти тепло набагато краще. Іноді навіть у такій позі, ваша кішка прагне закрити свій ніс лапками. Все це означає, що похолодання буде досить серйозним. При цьому, кішка буде прагнути знайти собі місце по-тепліше. Це може бути м’яке крісло, або коліна господаря. Також у такий момент кішка може забратися під будь-яку ковдру або подушку.

До вітряної погоди

Ваша кішка теж про це вам розповість раніше часу. Спати вона буде дуже не спокійно, буде тертися і переходити з одного спального місця на інше. Коли коти чекають, що погода зміниться, то вони зазвичай більш активно дряпають меблі. Крім меблів також можуть постраждати стіни або підлога. Сильний снігопад або ж хуртовина приходять до нас, зазвичай, коли кіт буквально носиться по будинку або квартирі. При цьому хвіст у нього зазвичай піднятий догори і пишно розпущений.

Перед дощем

Більшість котів підбігають до мисочки з водою. Також вони починають дуже активно терти свої вушка лапами або вилизують хвіст. Якщо ж ви вирішите випустити кішку на вулицю, то, швидше за все, вона не захоче. Якщо ж намічається злив, то кішка зазвичай починає чхати.

Стихійні лиха ​

Кішки взагалі відчувають дуже добре. Тому, якщо ви живете в місцях, де такі таке періодично відбуваються, то уважно спостерігайте за своєю кішкою, за її поведінкою. Крім того, що кішка відчуває таку небезпеку завчасно, вона також намагається про неї розповісти і своїм господарям. Вона стає дуже збудженою, шерсть у неї буквально встає дибки. Кішка починає ховатися в різні затишні місця і під час цього ще й голосно нявкати. Можлива й інша реакція: вона починає тремтіти і просить, щоб її скоріше випустили на вулицю. Кішки, і представники цього сімейства, взагалі відмінно відчувають землетруси. Ті ж з тварин, які відрізняються особливою чуйністю, можуть взагалі піти з дому раніше, зазвичай за кілька днів до небезпечних подій.

Всі ці котячі здібності передбачати погоду досить просто пояснити. Всі найдрібніші коливання тиску нашої атмосфери, кішки відчувають набагато швидше нас. Також вони відчувають і зміни вологості, навіть досить слабкі підземні коливання, збільшення статичної електрики в повітряних масах і реагують вони на все це по-своєму.

ДжерелоПереглядів: 93