Мінреінтеграції продовжує публікувати історії громадян України, які чинять спротив ворожій окупації в Криму

Суспільство
10 років спротиву. Історія братів Асана й Азіза Ахтемових. Мінреінтеграції продовжує публікувати історії громадян України, які чинять спротив ворожій окупації в Криму.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


Кримськотатарських активістів Асана й Азіза Ахтемових окупанти незаконно затримали у вересні 2021 року в окупованому Криму. До цього провели обшуки в їхніх будинках, а затримавши вивезли у невідомому напрямку, де згодом чинили фізичний і психологічний тиск.


Згодом вороги незаконно звинуватили Асана й Азіза Ахтемових у диверсії, незаконному придбанні, переданні, збуті, зберіганні та перевезенні або носінні вибухових речовин і за нібито контрабанду вибухових пристроїв. Це стало «підставами» для вироків: Асана Ахтемова засудили до 15 років, Азіза – до 13 років.


За версією окупаційної влади, 23 серпня 2021 року (у день проведення саміту Кримської платформи) обвинувачені нібито навмисно встановили на газопровід у селі Перевальне Сімферопольського району вибуховий пристрій, пошкодивши його. Це нібито призвело до того, що газопостачання в селі було перерване.


Окупанти затримали братів за активну громадянську позицію, товаришування із Наріманом Джелялом, який брав участь у саміті Кримської платформи, що й стало основною причиною незаконного затримання.


До затримання Асан Ахтемов працював журналістом, кореспондентом і помічником редактора газети «Авдет», а Азіз Ахтемов займався ремонтом електротехніки. Брати були громадськими активістами, учасниками різних акцій, присвячених культурному та суспільному життю кримських татар.


Азіза Ахтемова окупанти примусово етапували з Криму до в’язниці на території рф – до Мінусинська. Асана ж Ахтемова – до в’язниці «Владимирский централ». Це остання відома інформація, яку змогли отримати родичі політв’язнів.


«Моя головна мета у житті – жити в Криму і бачити мій народ у розквіті й щасливим. Я вірю, що так і буде», – писав Асан Ахтемов із неволі.

Його брат, Азіз Ахтемов, під час останнього слова в «суді» сказав окупантам:

«Наша сила – у правді, в єдності нашого народу і слові, яке ми несемо».

Попри затримання, приниження і погрози, окупантам не вдалося зупинити спротив Асана й Азіза Ахтемових. Брати вірні Україні, своїм цінностям і принципам. Вони – приклад нескореності й свідчення того, що спротив окупації у Криму триває.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 323
banner