На Долинщині троє мешканців стали наставниками для сиріт

Суспільство

Працівники районного та обласного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також ГО «Об’єднані дітьми» у Долинському районі відібрали 3 кандидатів у наставники. 9 жовтня вони підписали угоди щодо здійснення наставництва над дітьми-сиротами та дітьми позбавленими батьківського піклування. 

Кандидати поспілкувалися з психологами, пройшли відповідні навчання в обласному ЦСССДМ. Відтак всі кандидати у наставники отримали позитивні висновки.

Перед підписанням угод дітей познайомили з наставниками, вони поспілкувалися у присутності працівників закладу та центру.

Відповідно до укладених угод зобов’язання, які бере на себе наставник – це відвідувати дитину раз на тиждень протягом години впродовж року та надання їй соціальних послуг з наставництва з підготовки до самостійного життя.

Основними завданнями наставника є:

  • визначення та розвиток здібностей дитини
  • сприяння реалізації її інтересів у професійному самовизначенні
  • надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки
  • формування в дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг
  • ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій
  • сприяння становленню дитини як відповідальної та успішної особистості
  • формування в дитини навичок здорового способу життя.

Жодних матеріальних зобов’язань наставник не має.

До слова, робота з пошуку кандидатів у наставники у районі триває, адже кількість дітей, що виховуються у дитячому будинку значно перевищує кількість підібраних наставників на даний момент.

Бажаючих стати наставниками запрошують до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді РДА за адресою: м. Долина, пр. Незалежності, 4, тел.. 0347726346Переглядів: 118