фото ілюстративне

На Долинщині планують побудувати міні-ГЕС

Події

ТОВ «Екоенергетика» планує будівництво міні гідроелектростанції (міні-ГЕС) потужністю до 500 кВт.


Генерація електроенергії здійснюватиметься за рахунок місцевого відновлюваного джерела енергії – води, орієнтовний термін експлуатації міні-ГЕС 50 років, пише Галичина.

«Будівництво міні-ГЕС планується здійснити з використанням існуючих гідроспоруд, на середній течії р. Свіча, на території Вигодської об’єднаної територіальної громади, Долинського району», – йдеться у повідомленні.

Будівництво міні-ГЕС планується на середній течії р. Свіча, на відстані 1 км у північному напрямку від села Новоселиця, Долинського району.

У рамках реалізації Проєкту планується будівництво будівлі міні-ГЕС, водоприймача, водовідвідного каналу, рибоходу, капітальний ремонт існуючої греблі. Встановлена потужність міні-гідроелектростанції до 500 кВт, щорічна генерація екологічно чистої електроенергії очікується на рівні 2 439 500 кВт.

Ініціатори будівництва запевняють, що планована діяльність не матиме негативного впливу на території та об’єкти природно-заповідного фонду, об’єкти та структурні елементи екомережі.

Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Відділ оцінки впливу на довкілля, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035, Україна, e-mail: gladun@menr.gov.ua, тел. (044) 206-20-89, контактна особа – Гладун Євгеній Євгенійович.

Нагадаємо, що у 2015 році Івано-Франківська обласна рада проголосувала за мораторій на будівництво ГЕС у руслі Дністра на території області. Зазначимо, що річка Свіча – права притока Дністра.Переглядів: 14