На Франківщині проживає понад 8 тисяч іноземців

Суспільство

На сьогодні на території Івано-Франківської області постійно проживають або мають дозвіл на тимчасове проживання в Україні понад 8 тисяч іноземних громадян.


Про це інформує Міграційна служба Івано-Франківської області.

Фахівці відділу у справах іноземців, осіб без громадянства та запобігання нелегальній міграції УДМС в Івано-Франківській області постійно відстежують процеси і питання, що пов’язані з перебуванням іноземців в Україні на законних підставах.

Зокрема, саме в міграційній службі іноземців документують посвідками на постійне чи тимчасове проживання. З 2018 року іноземцям оформляються біометричні документи у вигляді пластикових карток з безконтактним електронним носієм., що посвідчують особу іноземця та підтверджують її право на постійне проживання чи законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Торік на Прикарпатті іноземцям оформлено і видано 310 посвідок на постійне проживання і 625 посвідок на тимчасове проживання в Україні. За цей же період було скасовано 38 посвідок на проживання іноземних громадян в Україні.

Варто зазначити, що необхідною передумовою оформлення та видачі їм таких посвідок є внесення персональних даних іноземців та осіб без громадянства до Єдиного державного демографічного реєстру. Своєю чергою, це дозволяє міграційникам ефективніше протидіяти нелегальній міграції і запобігати порушення міграційного законодавства іноземцями, які втратили підстави для законного перебування в нашій країні.

З іншого боку, іноземні громадяни мають змогу перевірити статус оформлення документів за допомогою електронних сервісів «Перевірка стану оформлення документів» та чат-ботів у месенджерах Viber і Telegram. Вони є безоплатними та доступними у будь-який час.

Відповідно до положень Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» продовжено строк перебування в Україні 135 громадянам інших країн. Крім того, громадянам-іноземцям оформлено та видано понад 200 дозволів на імміграцію в нашу країну.