На Прикарпатті цього року виявили 39 випадків домашнього насильства над дітьми

Суспільство

Ювенальні поліцейські Івано-Франківщини у своїй діяльності щодо захисту життя та здоров’я дітей особливу увагу приділяють роботі з родинами, які вже потрапляли в поле зору поліції як такі, де було зафіксовано насильство в сім’ї, а також виявлення та попередження нових таких фактів.

Від початку року працівники ювенальної превенції спільно з представниками служб у справах дітей вже відвідали 371 сім’ю, у яких проживає 825 дітей. З числа перевірених сімей 258 перебувають у складних життєвих обставинах, в 17 вчинялося насильство, інформує Фіртка з посиланням ювенальну превенцію.

Як результат – на батьків або осіб, які їх заміняють, цьогоріч працівники підрозділів ювенальної превенції Прикарпаття склали 120 адміністративних протоколів за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184 КУпАП) та 39 – за вчинення домашнього насильства (ст. 173-2 КУпАП).

За цей час ювенальними поліцейськими винесено 13 термінових заборонних приписів дорослим особам. Про кожний факт вчинення насильства в сім’ї працівники підрозділів ювенальної превенції інформують службу у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Серед так званих сімейних дебоширів є й один неповнолітній.

Щоб запобігти випадкам жорстокого поводження щодо дітей та запобігти вчиненню насильства в сімейному середовищі неповнолітніми працівники поліції регулярно здійснюють просвітницьку роботу з учнівською та студентською молоддю, проводять зустрічі з батьківськими та педагогічними колективами.

Під час таких заходів поліцейські ознайомлюють цільову аудиторію з вимогами Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», розповідають дітям про можливість їх особистого звернення до підрозділів поліції з приводу сімейного насильства або реальної загрози його вчинення.Переглядів: 124