На Прикарпатті чоловік обікрав вісім церков та дві сільради

Кримінал

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області виніс вирок злочинцю, який за п’ять років обікрав вісім церков та дві сільради.

Всі ці злочини бездомний уродженець Перегінська скоював у Богородчанському районі з 2014  до 2018 року. Він проникав до церков за допомогою інструментів для зламу, забирав гроші з сейфів та скриньок для пожертв. Не гребував при цьому вживати і церковний кагор – кілька пляшок вилучені експертизою як докази.

Церкви чоловік грабував вісім разів. Ще двічі зламував двері сільських рад і крав гроші звідти. Загальна сума вкрадених грошей склала 121 тисячу гривень. Крім цього, була ще матеріальна шкода приміщенням – зламані двері тощо. Повна історія злочинів – у вироку, за цим посиланням.

Чоловік раніше неодноразово притягався до кримінальної відповідальності за вчинення корисливих злочинів, відбув реальне покарання у виді позбавлення волі. За словами злочинця, він почав вчиняти крадіжки грошей з приміщення церков через “образу, викликану тим, що йому в церкві не дали хліба”. Кошти витрачав на продукти харчування і одяг.

Суд, вивчивши всю історію його злочинів, визнав 62-річного чоловіка винним у численних крадіжках. Його засудили до покарання у вигляді позбавлення волі строком 5 років 8 місяців.

Також він повинен буде сплатити державі понад 20 тисяч гривень – вартість всіх експертиз по справі. А от цивільних позовів на відшкодування завданих збитків церкви і сільради наразі не подавали.Переглядів: 16