На Прикарпаття прилетіли лелеки (ВІДЕО)

Суспільство

Одного з них 12 березня помітив навпроти своєї хати Ігор Нагірний. Відомий краєзнавець – із села Хмелева Городенківської територіальної громади.

Це заповідна зона Дністровського регіонального ландшафтного парку, пише Голос України.

«Днями бачив орлана білохвостого. Це дуже рідкісний птах. В нашій країні їх налічують до 120 пар. Розмах крил цього хижака сягає 2,5 м, розмір тулуба – до 90 см. Я вийшов із хати на відчайдушний крик чаплі. А то на неї орлан і полював. Побачив людину – і сів навпроти на схилі, розвернувся і полетів», – розповів Ігор.

Краєзнавець надіслав фото і відеосюжет про птаха науковцю із Національного природного парку «Дністровський каньйон» (базується в Заліщиках) Олександру Вікирчаку. Своєю чергою науковець виставив фото в групі «Птахи України» у Фейсбуці. Орнітологи підтвердили, що це дійсно орлан білохвостий.

«Орлан білохвостий гніздується в степах. Живиться рибою та іншими птахами. У Дністровському каньйоні за останнє десятиліття значно зросла популяція птахів, бо зменшилася господарська діяльність, багато площ позаростали хащами. Є кормова база. Тут, уздовж берегів Дністра, – міграційні маршрути птахів, завдяки висхідним потокам повітря», – вважає краєзнавець.