“На ваш рахунок надійшло 10 000 гривень” — що буде, якщо перейти за посиланням і зробити так, як просять

Кримінал

Безкоштовних грошей не буває.

Спочатку людина отримує повідомлення приблизно такого змісту: “на ваш рахунок надійшло 10 000 гривень”. На який рахунок? За що ці гроші? І головне, що буде, якщо виконати умови, про які йдеться в листі? Про все це далі.

Людина ведеться і платить за переказ

Зараз мова піде про дуже поширену схему шахрайства. Полягає вона в наступному.

Людина, отримавши повідомлення (на електронну пошту, смс або в месенджері соцмережі) про те, що їй готові переказати гроші, ведеться на обман (а це ніщо інше, як він самий). Вона погоджується на переказ, за що її просять оплатити невелику суму (наприклад, 100 або 150 гривень). Наївний громадянин здійснює оплату і нічого не отримує.

Здавалося б, схема вже дуже стара, але, на жаль, люди як і раніше на неї ведуться.

Людина переходить на сайт

Деякі відправники подібних повідомлень не просять грошей наївних громадян — їм потрібні переходи на сайти. Зрозуміло, мета виправдовує засоби.

У листі з повідомленням про переказ йдеться, що зазначена сума надійде лише після того, як людина перейде на конкретний сайт, зареєструється на ньому або щось зробить.

Закінчується все тим, що людина витрачає свій час і емоції, але обіцяних грошей так і не отримує. Здавалося б, схема безпечна, але не все так просто.

Деякі недобросовісні люди, змусивши людину перейти за вказаним посиланням, отримують в особисте розпорядження доступ до всіх даних, що зберігаються на вашому комп’ютері або телефоні: і до сторінок в соціальних мережах, і до скан-копій документів, і до особистих фотографій. Як вони потім розпоряджаються всім цим — невідомо.

Випадки, коли гроші надходять на рахунок

Але часом трапляються і такі історії, коли обіцяні гроші дійсно надходять на рахунок. Радісна людина негайно біжить знімати “зароблені” кошти, але на ділі все виявляється не так просто.

Людина — знову жертва шахраїв. А розуміє вона це лише тоді, коли її викликають в “серйозну організацію” і просять пояснити, на якій підставі вона збирається привласнити ці гроші. Зрештою все закінчується шантажем і вимогами заплатити якусь суму за спокій (зрозуміло, вона більше тієї, яку перевели на рахунок). Людину майстерно залякують до такої міри, що вона готова віддати багато, аби від неї нарешті відстали.

Як бачите, безкоштовних грошей не буває, і переказів, які раптово звалилися з нізвідки — теж. Тож, побачивши пропозицію отримати якусь суму на свій рахунок, краще закривайте такий лист від гріха подалі, від спокуси і наступних проблем.

Джерело



Переглядів: 196
banner