Натільний хрест — коли носити і коли знімати

Культура

Хрест — це важливий атрибут, який символізує розп’яття Христа.

Хрестик – це найважливіший атрибут кожного християнина будь-якої конфесії. Носити його можна не завжди, так як є життєві ситуації, коли священнослужителі і християнська віра дозволяють хрестик знімати.

Не переживайте, якщо ваш хрестик загубився або зламався. Всі ми люди і кожен з нас може зробити помилку або необережний вчинок. Зрештою, хрестик – це всього лише річ, яку можна замінити завжди. Важливість хрестику надає ваше ставлення, а не церковні правила.

Коли носити натільний хрест

Хрестик священик дає людині при хрещенні. Після здійснення таїнства необхідно надіти хрест і ніколи не знімати його. Звичайно, є ситуації в житті, коли умови роботи, заходи безпеки чи просто здоровий глузд змушують нас знімати хрест. В цьому немає нічого поганого, оскільки ви переживаєте за цілісність хреста, за його зовнішній вигляд. Наприклад, коли ви приходите в сауну, то металеві предмети сильно нагріваються і можуть залишити опіки. У цьому випадку хрестик краще зняти. Якщо ви працюєте в місці, де знаходяться шкідливі речовини, які можуть зіпсувати хрестик, то його також краще знімати на час роботи.

В інших ситуаціях хрест краще не знімати, так як він завжди оберігає вас від будь-яких бід, від зла і від фатальних невдач. Носячи на собі цей символ віри, ви виявляєте повагу до Бога. Саме тому не варто знімати його, особливо в небезпечних ситуаціях. Багато людей відзначають, що погано себе почувають, коли знімають хрест, немов їх залишила милість Божа. Звичайно, це не так, але дрібна крихта правди в цих словах, все ж, є, тому не знімайте хрест по можливості ніколи. Якщо ви його знімали, то перед тим, як знову його вдягти, можна прочитати просту молитву, відому багатьом віруючим: «Захисти мене, Господи, силою чесного і животворящаго Твого Хреста, і збережи мене від усякого зла».

Що забороняє церква

Хрест – це важливий атрибут, який символізує розп’яття Христа. Це символ віри Божої і його сили. Саме тому необхідно завжди пам’ятати про важливі правила:

Хрестики можна передавати або дарувати близьким людям на хрестини. Ніяких заборон з цього приводу немає. Але не можна викидати хрест або використовувати як прикрасу, це є гріхом.

Церква забороняє вести себе з натільними хрестами так, ніби це прості прикраси. Хрестики не можна здавати в ломбарди, немов це річ, яка не має якоїсь духовністю і силою.

Церква і православні правила забороняють носити замість хреста іконки Божої матері або святих. Носіння хреста обов’язково, а в додаток ви можете надіти іконку.

Заборонено також освячувати хрестик та інші церковні атрибути самостійно. Робити це повинен тільки священик, який освятить предмет в церкві за допомогою спеціальних молитов, дозволених до прочитання лише йому.

Церква категорично забороняє носити разом з хрестиком зображення Знака Зодіаку, так як з точки зору християнства астрологія є окультної наукою і єрессю. Це не просто заборонено, а навіть грішно.

Якщо ваш хрестик зламався, то його можна спокійно віддавати на лагодження в майстерню, але якщо ви не збираєтеся цього робити або відремонтувати його неможливо, краще здати його в церкву.

Корисно знати, що хрестик може бути без розп’яття і навіть прикрашений дорогоцінним камінням. Головне, щоб він був освячений церквою.

ДжерелоПереглядів: 423