Навіщо кішки скидають речі зі столу на підлогу

Наука

Для такої поведінки у пухнастиків є певні причини.

Нерідко кішки скидають речі зі столу. Найчастіше це відбувається тоді, коли тварина залишається на самоті. Коли ви повертаєтеся додому, то можете виявити безліч предметів, розкиданих на підлозі. Із чим пов’язана така поведінка? Як із нею боротися? Ці питання ми зараз розглянемо.

Нудьга

Найчастіше кішки скидають речі зі столу через нудьгу. Це говорить про те, що тварині бракує ігор. Зверніть увагу на поведінку вихованця. Якщо ви виявляєте не лише розкидані предмети, але й обгризені краї столу, то це означає, що кішка нудьгує без розваг.

Тварини полюбляють скидати зі столу тарілки, сільнички, невелике канцелярське приладдя, цукерки та інші дрібні предмети. Кішки скидають їх лапою з поверхні меблів, а потім хапають кігтями або зубами та перетягують по кімнаті. Така розвага замінює їм гру.

Однак подібні розваги можуть бути небезпечними. Нерідко тварини скидають зі столу скляні предмети, а потім отримують поранення через уламки. Щоб зберегти ваш посуд і запобігти неприємним наслідкам, намагайтеся частіше гратися з вихованцем. Придбайте для кішки цікаву іграшку. Тварина втратить інтерес до речей на столі.

Відсутність уваги

Іноді кішка скидає предмети зі столу, щоб показати своє невдоволення. Така поведінка означає, що ви мало приділяєте уваги своєму вихованцеві. Вважається, що кішки незалежні створіння. Тому деякі господарі часто залишають тварин у квартирі наодинці. Проте кішки дуже потребують уваги людини.

Намагайтеся приділяти більше уваги іграм і пестощам. Частіше беріть свого вихованця на руки та розмовляйте з ним. Якщо ви йдете з домівки, то не забувайте залишати іграшки для тварини. Пам’ятайте, що короткошерсті породи та сфінкси погано переносять самотність. Такі кішки особливо потребують уваги та пестощів господаря.

Мисливський інстинкт

У кожній домашній кішці присутній мисливський інстинкт, який дістався їй від диких предків. За природних умов тварини сімейства котячих захоплюють здобич своїми гнучкими лапами та зубами. Таким же чином домашні улюбленці “полюють” на різні предмети.

Щоб тварина могла задовольнити свої мисливські потреби, розвісьте вдома іграшки на шнурку або гумці. Слідкуйте за тим, щоб у мисці у кішки завжди було достатньо корму. Коли виходите з дому, прибирайте зі столу усі цінні предмети.

Висновок

Якщо кішка скидає речі зі столу, то не поспішайте її лаяти та карати. Встановіть причину такої поведінки та за можливості усуньте її. Надайте вихованцеві іграшки та приділяйте йому більше уваги. Лише таким чином можна позбавити тварину від небажаної звички.

ДжерелоПереглядів: 250