Небезпека та можливі наслідки їзди на ручнику

Поради

Дуже багато водіїв, керуючи машиною, забувають про ручник.

Багато автомобілістів їздили на ручнику з різних причин. Однак різниця в тому, що новачок не помічає цього годинами, а досвідчений водій зі стажем відчує відразу. Ручник — це автомобільне стоянкове гальмо для фіксації транспортного засобу на нерівних дорогах або поверхнях з ухилом. Тому випадковий мимовільний рух — під контролем. Крім класичного зовнішнього вигляду — важіль, ручне гальмо може бути у вигляді електронної кнопки або педалі.

На машині з коробкою передач автомат мати справне ручне гальмо дуже важливо. Якщо авто залишити під ухилом, відбувається додаткове навантаження на трансмісію механізму. І тим сила більша, чим більший кут нахилу. При русі на ручнику з АКПП буде сильний перегрів самої коробки і активне зношування фрикціонів, які відповідають за включення швидкостей.

При оснащенні автомобіля механічною коробкою, його можна залишити на дорозі під ухилом, застосувавши передачу. Шкоди коробці не буде, на відміну від автоматики. Однак їзда на ручнику з механікою призведе до перегрівання гальмівної системи, появи різкого запаху гару в салоні. Звичайно, все залежить від швидкості, з якою рухалася машина, а, так само як довго це тривало. У тому випадку, якщо поїздка була короткочасною або на мінімальній швидкості, піднятий ручник може не доставити проблем.

А що конкретно буде з авто, залежить ще й від того, який тип приводу: передній чи задній. На задньопривідній машині практично дуже складно зрушити з місця на ручнику. Але якщо це відбувається, відразу відчувається запах паленого і таке відчуття, що до автомобіля причеплений великий вантаж.

Машина з повним або переднім приводом реагує інакше. Піднятий ручник запустить процес стирання колодок, тертя буде сильним, вузли вийдуть з ладу, постраждають гальма і колісні підшипники.

Але ось найсумніші і витратні наслідки можуть статися з варіаторною коробкою. При їзді на ручному гальмі варіаторна трансмісія не має жорсткого зв’язку між первинним і вторинним валом і ремінь прослизає на конусах. Швидкість пошкодження варіатора на піднятому ручнику підвищується катастрофічно, через два-три кілометри їзди варіатор буде «убитий».

Підсумок наслідків при їзді з піднятим ручним гальмом наступний:

  • підвищене навантаження на трансмісію і двигун;
  • нерівномірне і швидке стирання покришок;
  • перегрів гальмівних колодок;
  • перегрів манжет, дисків і супортів;
  • активний знос ступичних підшипників.

Важливо! Не нашкодити можна тільки увагою водія до свого автотранспортного засобу і показаннями приладів на початку старту руху.

Джерело



Переглядів: 412
banner