Неймовірно смачні в’ялені помідори з часником і ароматними травами
Приготуйте такі ароматні й смачні в’ялені томати, від такої закуски не відмовиться жоден гурман.
Інгредієнти:
- Томати — 5 кг
- Оливкова олія — 1.5 літра
- Часник — 3 головки
- Італійські трави (приправа) — 3 столові ложки.
Спосіб приготування:
- Ідеальний сорт помідор для приготування таких томатів — “Сливка” або “Дамський пальчик”. Помідори мають бути невеликі й дуже м’ясисті, з мінімумом соку. Приправу “італійські трави” можна замінити на морську сіль, сухий розмарин, чебрець, паприку, перець рожевий, чабер садовий, базилік і естрагон. А також можна додати будь-які трави за смаком і бажанням.
- Помідори помити, обсушити рушником, розрізати навпіл і покласти половинки зрізом вниз на встелені у 2 шари паперові рушники. Почекати мінімум пів години, щоб зайвий сік і волога вбралися в рушники.
- Викласти на полиці сушарки для овочів помідори зрізом вгору, посипати морською сіллю і сумішшю італійських трав. Таким чином викласти всі помідори.
- Поставити в’ялитися томати при 70 градусах протягом перших 12-14 годин, періодично змінюючи полки в сушарці. Через приблизно 14 годин перевести температуру на 50-60 градусів і в’ялити ще приблизно 12 годин. В результаті у вас повинні вийти не сухі й не напівсирі скибочки, а саме зав’ялені-м’які в серединці й з сухими скукоженими краями.
- Коли помідори майже готові, починаємо готувати банки, чистити часник і готувати олію. Банки простерилізувати в духовці при 100 градусах 20 хвилин, але можна і традиційним способом.
- Часточки часнику чистимо, якщо великі — розрізаємо навпіл.
- Частину олії поміщаємо в сотейник і доводимо до кипіння.
- На дно гарячої банки кладемо часник, трави, базилік, частину помідор. Так чергуємо шари, поки повністю не заповниться банка.
- Далі заливаємо банку приблизно на 3/4 звичайною олією й 1/4-киплячою. Щільно закриваємо кришкою. Зберігаємо в холодильнику.
- Ці томати ідеальні для салатів, бутербродів, сендвічів, як компонент начинки для піци, а також відмінно підходять як складова частина при фаршируванні м’яса.
Переглядів: 291