Нові напрямки у фітнесі, які можуть прищепити любов до спорту

Спорт

Неординарний підхід до тренувань.

Розглянемо кілька нових нетрадиційних видів фітнес-тренувань, про які ви, можливо, ще не чули.

Тренування «барре»

Тому, хто хоче бути струнким, пластичним і гнучким, як балерина, але при цьому не мати жодного уявлення про балет, можна запропонувати фітнес «барре». Цей напрямок був заснований балериною Лоттою Берк, яка отримала травму і змушена була піти зі спорту, проте хотіла, як і раніше, залишатися у формі.

Для тренування не обов’язково мати вдома балетний верстат — підійде стілець, підвіконня або ж високий стіл, словом, те, на що можна спертися. Оскільки Лотта Берк ніяк не запатентувала свій комплекс вправ, існує безліч варіацій занять фітнесом подібного роду. Їх можна легко знайти в Інтернеті і вибрати кілька видів вправ, які найбільше подобаються.

Кардіо, розтяжка і балетні па — ось і все, що використовується у тренуваннях «барре». Підходить напрямок для тих, хто хоче виправити поставу, адже під час виконання вправ спина обов’язково повинна залишатися прямою, а лопатки — зведеними. Також барре допомагає розвинути гнучкість і грацію.

Тренування Zuu

Австралійський атлет Натан Хелберг був розчарований силовими тренуваннями і зазначив, що якщо ними зловживати, то тіло втрачає з часом гнучкість. Альтернативу він знайшов в імітації рухів з тваринного світу.

Під час тренування не потрібне ніяке обладнання — лише вага власного тіла. Всього 30 хвилин активних рухів — і організм викладається на повну. При цьому настрій підвищується, адже тренування дуже веселі. Спочатку ви повзаєте як ящірка, потім стрибаєте, немов кенгуру або мавпочка, пересуваєтеся, як краб.

Всього основних напрямків вправ — вісім: це скручування, тяга, поштовх, нахили, удар і стрибок.

Табата

Цей напрямок робить акцент на інтенсивних коротких тренуваннях і підійде тим, хто не завжди може в умовах активних робочих буднів викроїти час на спорт.

Табата складається з восьми послідовно виконуваних вправ. Кожна з них робиться всього лише по 20 секунд, зате з максимальною віддачею. Після кожного виконання потрібен 10-секундний відпочинок, а потім — наступна вправа. Триває тренування всього 4 хвилини.

Вибирати для такого інтенсивного тренування можна будь-яку з вправ, що задіює кілька груп м’язів. Так, підійдуть стрибки зі скакалкою, біг на місці, випади, присідання, пліє, віджимання. М’язи при цьому повинні знаходитися в динаміці. Наприклад, класична планка не підійде, тому що є ізометричною вправою. Від заняття до заняття можна чергувати різні види вправ.

Займатися цим інноваційним фітнесом можна в домашніх умовах. Деякі фітнес-студії вже включають ці види занять у групові тренування.

Джерело



Переглядів: 527
banner