Обранець від Прикарпаття Зіновій Андрійович проголосував за зняття недоторканності народних обранців

Політика

Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №7203 “Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)”, який має набути чинності 1 січня 2020 року.

Народний депутат України Зіновій Андрійович, який був висунутий президентською політичною силою “Слуга народу”, в своїй передвиборчій програмі обіцяв домагатися скасування недоторканності народних депутатів.

“Я – в команді Президента України Володимира Зеленського, команді чесних і порядних людей, які домагаються кардинальних і рішучих змін у країні. У своїй передвиборчі програмі перше, що я обіцяв:  Скасування недоторканності народних депутатів, запровадження механізму відкликання депутатів усіх рівнів, які втратили довіру виборців; Тому, я голосував як і в першому читанні, так і в другому читанні за зняття недоторканності народних депутатів України. Як представник українського народу у Верховній Раді, я взяв на себе зобов’язання працювати в інтересах народу України, голосувати по совісті, Згідно Конституції України та Законів України, регулярно звітувати перед народом, бути доступним та виконувати свою передвиборчу програму.»

За відповідний закон проголосували 373 народні депутати.

Законопроєкт №7203 був зареєстрований у парламенті VIII скликання п’ятим Президентом Петром Порошенком. Ним передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

 Переглядів: 104