Одна проста хитрість, яка допоможе позбутися неприємного запаху з кондиціонера в автомобілі

Технології

Хитрість досвідчених водіїв чи елементарна фізика?

Скільки існує автомобіль, стільки ж існують і всілякі хитрощі, пов’язані з поліпшенням роботи його вузлів і агрегатів.

Мова піде про кондиціонери і про те, що слід робити, щоб всім було добре.

У літній період автовласники частіше скаржаться на затхлий запах в салоні, який надходить з повітропроводів. Причиною тому — бактерії, що розмножилися в системі кондиціонування.

Однак дотримання одного простого правила, можливо, розв’яже цю проблему раз і назавжди.

Легкий спосіб зберегти повітря в автомобілі свіжим

У теплу пору року кліматична установка працює на знос, не вимикаючись в спеку ні на секунду, поки працює двигун автомобіля. Так, підвищується витрата палива. Але автовласники не проти заплатити за комфорт, ніж пітніти з відчиненими вікнами та дихати чадним газом.

Але рано чи пізно водій змушений покинути прохолодний салон. Не замислюючись про те, що він щось робить неправильно, водій просто вимикає запалювання, і йде по своїх справах. Повернувшись, шофер заводить двигун автомобіля, і кліматична установка знову починає генерувати цілющу прохолоду.

Здавалося б, де тут підступ? Але поступово в салоні з’являється дивний запах. І щоб зрозуміти причину появи неприємного запаху, необхідно вивчити фізику процесу, що відбувається в кліматичній установці в момент відключення.

Вся річ у тім, що при вимиканні запалювання при увімкненому клімат-контролі, на радіаторі випарника установки через різницю внутрішньої і зовнішньої температур утворюється конденсат. Крапельки рідини можуть з’являтися і в повітроводах. А розмножуватися бактеріям у вологому теплому середовищі — справа часу. І ось вже прохолодне повітря, що надходить в салон не таке свіже і може спричинити алергію, астму та інші легеневі захворювання. Як же цьому запобігти?

Щоб прибрати зайву вологу, перед тим, як заглушити двигун, необхідно, спершу, вимкнути кондиціонер. Але зробити це так, щоб вентилятор обдування працював. Це дозволить прогнати через систему тепле повітря, яке осушить випарник, не давши випасти конденсату в системі повітроводів. Для виконання таких дій водієві потрібно всього пару хвилин, які не лише збережуть свіжість і прохолоду у спеку, а й позбавлять від дорогої процедури чищення та знезараження кліматичної установки.

ДжерелоПереглядів: 180