Опале листя — чим воно небезпечне для автомобіля

Поради

Роз’яснюємо нюанси осінньої експлуатації авто.

Опале листя — це, звичайно, красиво, але “килим з жовтого листя”, що накрив машину, може стати причиною поломок. Та яких! У деяких випадках ремонт буде коштувати дуже і дуже дорого. Розповідаємо, чому машину потрібно ретельно очищати від опалого листя.

Більше за інших опале листя не люблять панорамні дахи і звичайні люки. Адже забитий листям дренаж обов’язково стане причиною протікання: з внутрішньої сторони панелі даху буде накопичуватися вода, що обов’язково зіпсує оббивку стелі жовтими розводами. У запущених випадках по кромці даху над лобовим склом починає розповзатися корозія.

Крім того, без регулярного догляду — а точніше, без очищення і змащення — у панорамних дахів клинить вкрай ніжний механізм, що відповідає за відкривання і закривання секцій. Притому ризик угробити “панораму” виникає буквально через два-три роки після покупки авто! За ремонт зазвичай доводиться віддавати чималі кошти, а повна заміна механізму буде коштувати ще дорожче.

А ще компрес з листя може з’явитися за підкрилками. Без щорічної чистки гниюча органіка стає розсадником іржі, яка повільно роз’їдають крила і арки.

Продовжуємо перераховувати мінуси яскравої осені. Забиті опалим листям дренажні трубки моторного щита, зазвичай, починають “відводити” дощові потоки під килим салону, де потім з’являється цвіль. Перший привід насторожитися — підвищена “пітливість” скла.

Алергіки і астматики, а також власники просто хорошого нюху не дадуть збрехати — немає нічого гірше запаху цвілі!

Але неприємний запах — тільки половина біди! Адже прокладена по підлозі електрична проводка відволожується, породжуючи масштабну хвилю “електронних” проблем. І все це, повторимо, через звичайне опале листя…

Якщо машина без причини почала сигналити, клацати дверними замками або махати двірниками, значить води “напився” дорогущий блок управління бортовою електронікою — він зазвичай ховається за бардачком, стаючи легкою здобиччю для всепроникної вологи.

Сподіваємося, цих доводів цілком достатньо, щоб завести звичку не тільки ретельно очищати машину від опалого листя, але також витягувати листя з дренажу люків, механізмів панорамних дахів, стоків моторного щита і навіть — з підкрилок.

Джерело