Ось як навчити кішку виконувати 5 корисних команд

Поради

Це змінить Ваше ставлення до кішок.

Так! Ви можете навчити кота прийти по команді, використовувати туалет і багато іншого – і це набагато простіше, ніж ви думали.

Перша річ: Ніколи не карати

Кішки просто не знають про те, що деякі власники вважають за “дисципліну”. Ще гірше, “покарання” вашої кішки може викликати стрес, що призводить до поведінкових і медичних проблем, а це зовсім не те, з чим ви захочете зіштовхнутись при тренуванні кішок. Пам’ятайте, що терпіння і позитивне підкріплення є істотними, якщо ви бажаєте навчати кота командам.

Далі: Використовувати клікер та давати ласощі

Зазвичай використовується в якості інструментів навчання для великої кількості тварин, клікер не коштує дорого і допоможе вам дати позитивне підкріплення, коли ви навчитеся тренувати кота. (Ви також можете використовувати звичайну ручку з кнопкою – важливо мати чіткий шум, який ви зможете зробити миттєво). Без клікера ваша кішка може заплутатися з приводу того, чому вона винагороджується ласощами: якщо вона підкоряється команді, чує клік, а потім отримує смаколик, вона, швидше за все, зрозуміє що від неї потрібно.

Як навчити кота: Приходити на команду

Кішки можуть навчитися реагувати на голосовий звук і приходити на нього. (Зоологи зазначають, що ви можете скористатися цим вмінням, щоб повернути свою кішку назад, якщо вона несподівано вирветься.) Цей крок, як тренувати кота, починається з чіткого шуму перед годуванням – перед тим, як відкрити пакетик чи бляшанку з кормом, покличте свого кота, або клацніть язиком. Ваш вихованець навчиться пов’язувати цей шум з чимось позитивним (їжею) і в кінцевому підсумку повертатиметься до вас, коли він це почує. Потім заохочуйте цю поведінку поза звичним часом годування. Почніть з коротких відстаней. Зробіть шум, використовуйте свій клікер, коли ваша кішка приходить, а потім нагородіть свого вихованця частуванням. З часом кличте кота з великих відстаней. Зоологи рекомендують проводити до двох “тренувань кішок” на день, протягом п’яти хвилин або менше, протягом яких ви повинні повторювати одну поведінку до 20 разів.

Як навчити кота: Використовувати туалет

Навчити кота використовувати туалет безумовно потребує певної роботи, але подумайте про переваги: ​​Ви заощадите на підстилці і будете насолоджуватися чистим будинком. По-перше, розмістіть котячий туалет поруч з вашим туалетом. Потім поступово наближайтесь до верхньої частини сидіння – вам може знадобитися табурет, щоб полегшити процес для кота. Після того, як ваш вихованець звикне використовувати власний туалет на крищці туалету, перейдіть на спеціальний котячий туалет, який підходить для самого туалету. Поступово використовуйте все менше і менше підстилки, щоб ваша кішка звикла робити свою справу без неї, а потім, повністю видаліть котячий туалет і кішка звикне сама ходити на унітаз.

Як навчити кота: Вітатись

Це тренування для котів значно простіше, ніж ви могли б очікувати: приготуйте смаколик, потім опустіться до того ж рівня, що і ваша кішка. Стукайте кота по лапці, говорячи: “привіт”, або використовуйте свій клікер, коли він переміщує лапу. Повторіть тренування, поки ваша кішка самостійно не запропонує вам свою лапу у відповідь на команду “привіт”. Як і команда “приходь”, навчання може зайняти кілька тренувальних сесій протягом декількох днів.

Як навчити кота: Просити

Це схоже на трюк з привітанням. Тримайте смаколик трохи вище голови вашого кота і дайте команду “проси”. Ваш вихованець повинен стояти на задніх лапах і підніматись до ласощів; клікніть, щоб позначити поведінку, а потім дайте своїй кішці смаколик. Практикуйте, поки ваша кішка не почне просити у відповідь на команду, не потребуючи ласощів, а також додаткових маніпуляцій. Якщо ви дійсно хочете навчитися добре тренувати кішку, переконайтеся, що ви завжди винагороджуєте смачненьким свого вихованця, але ніколи не годуйте кота молоком.

Як навчити кота: Гуляти на повідку

Обирайте ошийник з повідцем, який прикріплюється до спини кішки, а не шиї. Ассоціація зоологів рекомендує перед тим, як одягнути його на тварину, залишити його на кілька днів у місцях, де ваша кішка часто перебуває, наприклад, місце для годування або улюблене місце для сну, щоб тварина звикла до нього. Далі ви переходите на те, щоб одягати ошийник на кішку (не повністю прикріплюючи його) під час годування. Зрештою, ви перейдете до того, щоб утримувати ошийник на кішці без прив’язування – залиште його на кішці спочатку на пару хвилин, а потім збільшуйте час протягом кількох днів. Після того, як ваш вихованець буде в захваті від ошийника, прикріпіть його до повідця, і хай ваша кішка вільно погуляє з ним. Через кілька днів почніть водити тварину на повідку під час тренування. Потім буде вже легко вигулювати пухнастика на великому відкритому просторі! Переконайтеся, що ви дозволяєте своїй кішці не поспішати вивчаючи нову місцевість і розпочати із спокійного місця.

Джерело



Переглядів: 386
banner