Педіатри запропонували поради по боротьбі з поганою поведінкою малюків

Територія успіху

Негативні емоційні сплески — це цілком нормально, але не варто їх ігнорувати.

Поведінка дитини не може бути хорошою завжди, і часом негативні емоційні сплески — це цілком нормально. Однак це не означає, що потрібно заохочувати погану поведінку або ігнорувати її.

Педіатри з Американської академії педіатрії поділилися порадами, які допоможуть батькам краще контролювати поведінку своєї дитини без криків і лайки.

Фахівці рекомендують почати з навчання дитини “домашнім правилам”. Приберіть цінні речі, які не повинна чіпати, і тим більше псувати, дитина. Створіть для неї спеціальну зону з іграшками та книжками, де вона зможе безпечно грати.

Якщо дитина порушує встановлені домашні правила, використовуйте позитивне підкріплення, а не погрози. Можна зробити догану, але швидко, і пояснивши, чому саме ви незадоволені. Також педіатри не рекомендують підкуповувати хорошу поведінку дитини солодощами, а використовувати для відволікання і захоплення малюка щось більш корисне.

Через те, що у дітей мало природного самоконтролю, важливо навчити їх правильно висловлювати свої почуття, у тому числі і негативні. Вони повинні виражати емоції словами, а не стусанами, укусами або ударами. Ви можете говорити дитині фразу: “ми не завдаємо один одному шкоди”. При цьому важливо і самому бути прикладом подібної поведінки: не зриватися на крик, спокійно говорити про те, що вам не подобається, контролюючи негативні емоції.

Крім того, дитині важливо розуміти, коли вона помиляється, а також вчитися брати відповідальність за свої дії. Важливо уважно дивитися за дитиною, коли у неї виникають суперечки з друзями або товаришами по іграх. Якщо конфлікт незначний, то дітям можна дозволити вирішити все самостійно. Але якщо суперечка переростає в бійку, варто втрутитися. Дайте зрозуміти, що не має значення, хто почав бійку: спробам заподіяти один одному біль немає виправдання. Замість того, щоб сваритися, навчіть дитину твердо говорити «ні» або знаходити компроміси.

Якщо дитина здається вам незвично агресивною протягом декількох тижнів і більше, наприклад, нападає на вас або інших дорослих, завдає тілесні ушкодження собі та іншим, необхідно звернутися до фахівця (педіатра або дитячого психолога).

Педіатри рекомендують батькам примхливих і агресивних дітей не опускати руки і постійно шукати способи заохочення хорошої поведінки і запобіганню поганої. Поступово ви зможете виробити підхід до поведінки дитини, який буде працювати як вдома, так і за його межами. Прогрес може бути повільним, але стабільне і безпечне життя у родині з люблячими батьками, дисципліною і постійним наглядом — кращий спосіб запобігти дитячі зриви і агресію.

Джерело



Переглядів: 214
banner