Показник публічності Івано-Франківської міської ради збільшився на 9% (ФОТО)

Політика

За результатами дослідження діяльності органів місцевого самоврядування обласних центрів протягом 2018 року загальний показник Індексу публічності Івано-Франківської міської ради становить 87,79 %, що на 9,09% більше, ніж у попередньому періоді та дозволяє місту посісти перше місце в загальнонаціональному рейтингу.

Лідерські позиції Франківську вдалося зберегти завдяки забезпеченню зручного доступу громадян до адміністративних послуг, продовженню практики використання електронних сервісів тощо. Проте, лишається низка недоліків, які пов’язані в першу чергу з доступом до інформації про орган місцевого самоврядування та його діяльність.

Водночас, зріс рівень публічності міського голови Руслана Марцінківа. У порівнянні з минулим роком рівень зріс на 7,75% і становить 97,45%. Слід зазначити, що це найвищий результат серед решти міських голів вже третій рік. Серед недоліків відсутність доступу до електронної декларації міського голови, як і відсутність тексту річного звіту.

Виконавчі органи Івано-Франківської міської ради покращили показник на 6,65%, що дозволило з результатом у 83,15% теж бути першими у рейтингу. Лідерські позиції у рейтингу виконавчим органам також забезпечує й належне функціонування Центру надання адміністративних послуг та її територіальних підрозділів.

Депутатський корпус Івано-Франківькоі міської ради посів друге місце у загальноукраїнському рейтингу публічності місцевих рад обласних центрів з показником 81,3%. У порівнянні з минулим роком , показник зріс на 12,6%. Це свідчить про покращення практики звітування депутатів про свою роботу перед виборцями. Більша частина депутатів прозвітували про свою роботу відповідно до затвердженого графіка і лише 5 з 42 депутатів не проінформували виконавчі органи про результати звітування. Окрім цього, 5 громадських обговорень були ініційовані депутатами.Переглядів: 108