Помилки при регулюванні дзеркал, які допускають майже всі водії

Технології

Правильно відрегульовані дзеркала заднього виду — запорука вдалого маневру на дорозі.

Дзеркала допомагають нам і перебудуватися з ряду в ряд, і здати назад, і навіть контролювати безпеку на стоянці або при короткочасних зупинках.

Однак не всі автомобілісти вміють правильно налаштувати дзеркала. А це підвищує ризик потрапити в неприємну ситуацію.

Після того, як водій перевірив технічний стан автомобіля перед поїздкою, він повинен правильно відрегулювати дзеркала заднього виду. Вони покращують огляд, та підвищують безпеку маневрів, які здійснює водій. Однак і в цьому важливому ділі багато допускають цілу низку помилок, які можуть призвести до фатальних наслідків. І часто помиляються навіть ті автомобілісти, у яких є і чималий досвід.

Так, досвід розслабляє водіїв. Досвідченим автолюбителям здається, що вони профі і можуть собі дозволити щось поправити або поміняти налаштування автомобіля прямо на ходу. А часта зміна водія, якщо у родині один автомобіль, а права є у двох її членів, потребує постійних коригувань налаштувань кермової колонки, сидіння і, звичайно ж, дзеркал. Однак саме дзеркалам, з незрозумілої причини, відводять роль другорядної системи безпеки. І налаштовують їх ну зовсім погано.

Наприклад, деякі водії налаштовують дзеркала до того, як проведуть регулювання крісла і керма. В результаті, оглядовість докорінно змінюється. І водії помічають це, вже рушивши з місця, а то і зовсім виїхавши на трасу. А далі налаштування дзеркал проводиться буквально на ходу. Наслідки таких дій передбачувані: водій втрачає пильність, і не стежить за тим, що відбувається на дорозі. Випадковий пішохід, який вибіг на дорогу або тварина, автомобіль, що різко загальмував, зміна сигналу світлофора — і біди не уникнути.

По-перше, однією рукою крутонути кермо для того, щоб зробити різкий маневр об’їзду перешкоди не вийде. А по-друге, у водія просто не вистачить реакції і часу, тому що все відбувається за секунд, які він витратить на те, щоб повернути руку на кермо. Тому перше, що потрібно зробити, сівши в крісло водія — відрегулювати сидіння і кермо, а потім вже дзеркала заднього виду.

Налаштувати дзеркала так, щоб в них відбивалася більша частина автомобіля теж не варто. Водієві потрібно не милуватися його «ластівкою», а бачити, що відбувається навколо нього. А дуже наближений кут огляду створює мертві зони дзеркал. І при перестроюванні ви в кращому випадку когось «підріжете», а в гіршому — влаштуєте ДТП.

Але не потрібно поспішати розширювати кут огляду. Надмірно віддалений він також грає проти водія. Перш за все, так складніше контролювати габарити автомобіля і смугу руху. До того ж, позбувшись від одних сліпих зон, водій створює інші — сильно розгорнуті від кузова дзеркала не покажуть вам те, що відбувається позаду автомобіля. А там може бути мотоцикліст або інший автомобіль, які йдуть на обгін.

Відрегулювати дзеркало потрібно так, щоб була видна задня частина машини і автомобілі, які рухаються в сусідніх смугах. При цьому не варто задирати дзеркало сильно вгору — метеорити і літаки, що йдуть на обгін, вашому авто навряд чи завадять. Лінія горизонту повинна проходити посередині дзеркал.

Салонне дзеркало також потрібно правильно налаштувати. В ньому повинно відбиватися повністю заднє скло автомобіля. І навіть якщо у вас на гальорці розкішна блондинка, то попросіть її пересісти на вільне місце, щоб її прекрасне обличчя не маячило у вашому дзеркалі. В іншому разі ви будете думати про що завгодно, але не про безпеку на дорозі.

Впоравшись з налаштуванням лівого і салонного дзеркал, варто приділити належну увагу і дзеркалу, що знаходиться праворуч. Воно також допоможе оцінити обстановку позаду автомобіля, особливо на дорогах, де смуг руху більш, ніж дві.

Бічні дзеркала не мають бути статичними. Ними треба управляти залежно від ситуації. Наприклад, на стоянці, обмеженою бордюрами дзеркала краще опустити вниз, щоб краще бачити перешкоду. В іншому разі, водій просто не зможе оцінити відстань до бордюру, і обов’язково наскочить на нього, пошкодивши шину, диск, декоративний ковпак, а то і зовсім поріг свого автомобіля.

Не лінуйтеся налаштовувати дзеркала до початку руху. “Авось” на дорозі не працює. В’їхавши в потік автомобілів, ви повинні контролювати ситуацію навколо, а не займатися налаштуваннями систем. Інакше оком не встигнете моргнути, як секундне відволікання може обернуться аварією.

ДжерелоПереглядів: 169