Понад мільйон прикарпатців уклали декларацій з лікарями

Суспільство

Усі прикарпатські заклади, що надають первинну медичну допомогу, реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства та зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.


Про це на сесії Івано-Франківської обласної ради прозвітував т. в. о голови ІФ ОДА Віталій Федорів, інформує Фіртка.

Як йдеться у звіті, 1013 лікарів, з них 214 педіатрів, 528 сімейних лікарів та 273 терапевтів, уклали 1,07 млн. декларацій з пацієнтами про вибір лікаря. До реформи також долучилися 30 лікарів-ФОПів та 7 приватних закладів.

Впродовж 2019 року заклади охорони здоров’я, які підписали договори з Національною службою здоров’я України, отримали виплати за деклараціями на суму 643,2 млн. гривень.

Для забезпечення готовності закладів, що надають спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу, до запровадження у 2020 році системи фінансування за програмою медичних гарантій, автономізували 54 заклади (79,4%).

У підготовчому процесі (стадії припинення/реорганізація) перебуває автономізація ще 9 закладів (13%). Завершується їх реєстрація в електронній системі охорони здоров’я та ліцензування для укладання договорів з Національною службою здоров’я України.

Для закладів вторинного та третинного рівнів у минулому році придбали комп’ютерної техніки на суму понад 2 млн. гривень.Переглядів: 15