Провайдерам цифрового телебачення встановили вимоги

Політика

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям».

За відповідне рішення проголосували 248 народних депутатів.

Закон запроваджує вимоги до засновників, учасників, власників провайдерів програмної послуги загалом, й провайдерів програмної послуги багатоканальних цифрових ефірних телемереж із загальнонаціональним покриттям зокрема.

Ці вимоги мають запобігти потенційному протиправному впливу держави-агресора на телерадіоінформаційний простір України.

Окрім цього, законопроєктом передбачається встановити аналогічні вимоги до операторів телекомунікацій, які здійснюють діяльність з надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям.

Закон передбачає внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення», якими на провайдерів програмної послуги розповсюджуються вже існуючі для телерадіоорганізацій вимоги щодо структури власності.

В Україні забороняється засновувати та брати участь в провайдерах програмної послуги:

органам державної влади та органам місцевого самоврядування, юридичним особам, які вони заснували;

фізичним і юридичним особам, які є резидентами держави-агресора або держави-окупанта, а також юридичним особам, учасниками чи акціонерами яких є такі юридичні або фізичні особи.

Передбачено, що кінцевим бенефіціарним власником цифрового провайдера може бути виключно громадянин України.

Юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, зареєстрованим в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів України, а також особам без громадянства забороняється брати участь у провайдері програмної послуги.

Недотримання наведених вимог є підставою для відмови у видачі та продовженні ліцензії провайдера програмної послуги або її ануляція.

Закон передбачає внесення змін до Закону України «Про телекомунікації», якими запроваджуються аналогічні вимоги до структури власності операторів телекомунікацій.

ДжерелоПереглядів: 106