Прикарпатці почали менше викидати сміття

Суспільство

Минулоріч КП “Полігон” утилізувало 124 тонни відходів. На захоронення сміття у 2020-му році підприємство витратило 14 мільйонів 144 тисячі гривень.


Про це повідомив його директор Юрій Мороз, пише Суспільне Карпати.

За його словами, минулоріч підприємство отримало від міської ради 800 тисяч гривень. Ці кошти було витрачено на погашення лізингу, в який взяли бульдозер.

У 2021-му році, каже керівник підприємства, зменшився обсяг твердих побутових відходів, завезених на сміттєзвалище, порівняно з 2020-м.

“Полігон” у нас вже небезмежний і він має певний ресурс. Ми порівняли, то за два місяці 2020-го року в нас зайшло 23 тисячі тонн. А в цьому році – всього 20 тонн. Громадяни міста і з тергромад почали більше з розумом ставитися до твердих побутових відходів, тобто йде відсортування. Нам це трохи гірше, бо у нас менше сировини з’являється, але є менше навантаження на “Полігон”, – каже Юрій Мороз.

Як розповів директор, за право використання на своїй території біогазової установки минулоріч “Полігон” отримав один мільйон 555 тисяч гривень.

Від початку роботи біогазової установки було вироблено 14 мільйонів кіловат електроенергії. В середньому виробляється до 500 кіловат за годину. На 2021-й рік в підприємстві планують надати послуг на 14,5 мільйона гривень.

Зокрема, в квітні цього року планують здати в експлуатацію фільтрат проводу, який на даний час працює у тестовому режимі. Також у планах підприємства придбати компактор для складування та ущільнення твердих побутових відходів у фінансовий лізинг.Переглядів: 209
banner