Прикарпатцям нагадують про обов’язкове ввімкнення ближнього світла з 1 жовтня

Події, Суспільство

До початку жовтня залишились лічені дні тож правоохоронці Прикарпаття нагадують, що згідно пункту 9.8 Правил дорожнього руху з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а у разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.


Про це інформує Голос-Інфо з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області.


За ігнорування цієї норми, згідно з ч. 2 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за «Порушення водіями транспортних засобів правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів» передбачено адміністративну відповідальність – штраф у розмірі 425 гривень.
Проте не забувайте, що увімкнене світло фар — це не лише вимога правил дорожнього руху, а Ваша безпека, яка хоч мінімально, але сприятиме збереженню життя на дорозі. Тому вмикайте ближнє світло фар, щоб зробити свій автомобіль більш помітним” — зазначено на офіційній сторінці поліцейських у Facebook.