Прикарпатський депутат спробував тиснути на викривача корупції

Суспільство

Проект WikiInvestigation зафіксував перший тиск на викривача корупції після набуття чинності закону про захист викривачів.


Депутат Івано-Франківської обласної ради Микола Дроняк спробував чинити тиск на викривача корупції, який провів розслідування на платформі WikiInvestigation, проекті, який реалізується за фінансової підтримки ЄС, інформує Фіртка .

Після розслідування “Бідні наші посадовці або як отримати автомобіль без розмитнення” на платформі WikiInvestigation його автор (викривач корупції) направив заяву про злочин до поліції Івано-Франківської області, де, ймовірно, було допущено витік персональних даних викривача, які містилися у заяві. У результаті, депутат Івано-Франківської обласної ради Микола Дроняк передзвонив на особистий мобільний телефон викривачеві і спробував чинити на нього тиск. Про це заявила директор Фонду Інновацій та Розвитку та проекту WikiInvestigation Людмила Євсєєнко.

Микола Дроняк – представник фракції «Укроп» в облраді, заступник голови комісії обласної ради з питань охорони здоров´я та соціальної політики.

Його дружина Галина Дроняк, яка працює  у секторі з питань усиновлення, опіки, піклування та сімейних форм виховання дітей Служби у справах дітей Івано-Франківської обласної державної адміністрації, 6 серпня 2019 року отримала від Адама Коваля (іноземця, який подарував гуманітарні автівки п’ятьом посадовцям з Прикарпаття) Mercedes-Benz 2014 року з об’ємом двигуна 1595 куб. см. Вона не задекларувала подароване авто у порядку, встановленому законом, як суттєву зміну у майновому статусі (вартість авто 283621,82 грн), що є порушенням антикорупційного законодавства України.

“Сам заявник не зміг сконтактувати зі слідчими, щоб дізнатися про стан розгляду заяви, одначе 12 лютого йому зателефонував чоловік посадовиці Галини Дроняк – депутат Івано-Франківської облради Михайло Дроняк – з тим, щоб заявник можливо б забрав заяву з правоохоронних органів”, – зазначила Людмила Євсєєнко і додала, що таким чином, слідчі поліції Івано-Франківської області допустили витік персональних даних викривача корупції, що містилися в заяві про злочин!

“Цинічність ситуації полягає в тому, що слідчі поліції, які мали б розслідувати можливий злочин, дали номер мобільного телефону заявника чоловікові особи, що фігурувала в заяві про злочин”, — каже Євсєєнко.

“Попереджаємо, тиск на викривача корупції не припустимий і особа, що його чинить, нестиме відповідальність перед законом! Так само мусять відповісти особи, відповідальні за персональні дані викривача корупції!”.

Нагадаємо, 1 січня 2020 року набув чинності закон щодо викривачів корупції.Переглядів: 16