фото з мережі інтернет

Прикарпатським лікарням, які борються з COVID-19, виплатили близько 655,3 мільйони гривень

Суспільство

Із загального бюджету за надання спеціалізованої медичної допомоги 65-ти закладам Івано-Франківської області Національна служба здоров’я України виплатила понад 481,7 млн грн; за надання екстреної медичної допомоги виплачено понад 53,5 млн грн.


За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього медичні заклади Прикарпаття отримали від НСЗУ більше 120 млн грн, пише Фіртка з посиланням на Бліц інфо.

За цим показником область займає друге місце по країні.

Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця:

“Західний міжрегіональний департамент опікується 477-ма закладами охорони здоров’я восьми областей – Львівської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької. За квітень-червень за надання послуг за Програмою медичних гарантій спеціалізованим медзакладам цих областей виплатили 3,6 млрд грн. Центри екстренної медичної допомоги отримали 411 млн грн.

Області регіону займають провідні позиції за низкою показників. Так, наприклад, найбільша кількість лікарень, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, знаходиться на Івано-Франківщині – 14 медзакладів. За цим пакетом послуг заклади області отримали понад 6,3 млн грн. Рекордна кількість закладів, які надають пріоритетну послугу допомоги при пологах є на Львівщині – їх 28, з початку квітня ці заклади отримали більше 26 млн грн”.

Загалом по Україні з початку впровадження Програми медичних гарантій (1 квітня 2020 р.) НСЗУ виплатила 2117-ти медичним закладам вторинного рівня понад 16 млрд грн. У ТОП-3 за сумою виплат у період з квітня по червень увійшли: Київ – 122 медичні заклади отримали 1,46 млрд грн, Дніпропетровщина – 175 закладів отримали понад 1,36 млрд грн та Львівщина – 103 медичні заклади отримали понад 1 млрд грн.

Із загальної суми виплат за надання спеціалізованої медичної допомоги 1641 заклад країни отримав понад 12,9 мільярдів гривень, за надання екстреної медичної допомоги 25 закладів країни отримали понад 1,5 мільярдів гривень.

У зв’язку з пандемією COVID-19 програма медичних гарантій була розширена на 4 додаткові пакети – з надання допомоги пацієнтам з підозрою або захворюванням на COVID-19. За надання такої допомоги 1 047 закладів отримали від НСЗУ понад 1 млрд 600 млн грн.