Прикмети та ритуали осіннього рівнодення у вересні 2019 року

Культура

Які справи краще закінчувати та що неодмінно треба зробити, щоб удача не залишила будинок.

З осіннім рівноденням пов’язано багато прикмет і ритуалів, про які ми щороку згадуємо. Вересень 2019 року — не виключення з цього важливого правила.

У різні роки дата осіннього рівнодення може дещо зміщуватися. У вересні 2019 року воно настане 23 числа, в понеділок. З першим днем тижня почнеться новий етап в житті і нова сторінка в сонячному календарі: ніч стане довшою за день.

До рівнодення в народі були приурочені різні обряди та прикмети. Люди помічали, як у цей день змінюється погода, які справи краще закінчувати і що неодмінно треба зробити, щоб удача не залишила будинок. Це дуже важливий час — день переходу, світлий час доби після цього буде ставати все коротшим, а темний — все довшим, поки не настане зимове сонцестояння.

Ритуали до осіннього рівнодення

Наші пращури на рівнодення влаштовували свята, пов’язані зі збором врожаю. Можна «зібрати врожай» і в 2019 році. В наші дні збирання врожаю — це підведення приємних підсумків, перерахування всього хорошого, що сталося і було зроблено за літо. Також можна окинути поглядом все те, що зробити не вдалося. Можливо, якісь речі, не викреслені зі списку справ, вам і не потрібні? Ревізія не завадить — інакше можна зволікати зі справами до Нового року, щоб потім виявити: а головне-то і не зроблено.

Ритуал на позбавлення від негативу. На осіннє рівнодення можна залишити позаду все погане — записати його на аркуші, а потім спалити. Сюди можна віднести нещасливе кохання, токсичні відносини, жаль і страхи, невдачі, борги, заздрість або ревнощі. Нехай це не тривожить вас восени. Стихія Вогню в цей день володіє хорошими захисними і очисними властивостями.

У цей день корисна практика зустрічі зі сходом і заходом. На сході вітають все найкраще в житті, набираються сил, радіють дню і намагаються підтримувати позитивний настрій. Увечері ж відпускають всі біди й печалі, прощаються з непотрібними думками і намагаються швидше заснути, не відволікаючись на інформаційний шум з телевізорів.

Експерти з біоенергетики радять на рівнодення очистити будинок від негативу. Для цього рекомендують зробити прибирання, позбувшись зламаних або старих речей. Також можна запалити свічки, пахощі, аромалампи (дотримуючи правила обережності): вогонь в умілих руках у такий час чистить енергетику від усілякого зла. Не за горами настання холодів, тому звернення до вогняної стихії буде до речі.

Прикмети на осіннє рівнодення

З осіннім рівноденням пов’язана прикмета на матеріальне благополуччя. Вважається, що стіл у цей день з ранку й до самого вечора повинен бути смачним і рясним — тоді у сім’ї буде достаток і добробут, а на столі і далі не переведуться частування. Добрий знак — зустріти вдома бажаних гостей або близьких родичів. Для залучення удачі радять пригощати в цей день друзів, приятелів і колег яблуками.

Багато прикмет на рівнодення пов’язано з горобиною. Народна мудрість вважає, що її кетяги відганяють нечисту силу від будинку, тому в старовину китиці горобини клали біля вікон, робили зв’язки горобинових гілок і зберігали їх в будинку. Принести додому букет горобини можна і в наш час: навряд чи горобина втратила свої властивості, як оберіг, і охороняє будинок від зла і неприємностей не гірше, ніж у далекі часи.

На осіннє рівнодення не обов’язково дотримуватися прикмет або проводити ритуали, але головне, що варто зробити — прислухатися до себе і свого самопочуття. Осінній час буває щедрим не тільки на затишні вечори і фотосесії в золотому листі, але і на нудьгу з негодою.

ДжерелоПереглядів: 108