Прикмети: вдалі і невдалі дні для зміни постільної білизни

Культура

Дотримання народної мудрості допоможе правильно проводити буденний ритуал.

Зміна постільної білизни — гігієнічна процедура з особливим, магічним змістом. Ліжко — це, в першу чергу, місце відпочинку, появи нових сил. При цьому саме уві сні енергетика людини найбільш вразлива. Існує безліч прикмет, пов’язаних зі спальною білизною. Дотримання народної мудрості допоможе отримати користь з повсякденного ритуалу.

Вдалі і невдалі дні для зміни білизни

Багато господинь звикли міняти постіль у свій вихідний день. Зазвичай це поєднується з прибиранням в будинку і водними процедурами. Засипати після лазні або ванни на свіжих простирадлах — особливе задоволення. Але виявляється, існують і інші, більш давні традиції. Відповідно до них, для зміни постільного трикотажу велике значення має день тижня.

Розберемося в цьому докладніше.

Коли найкраще міняти білизну

Наші предки в усьому шукали сенс, надавали значення будь-якій деталі свого побуту. В основі їх традицій і вірувань — досвід багатьох поколінь. Познайомимося з їх думкою.

Міняйте білизну в ці дні!

 • Четвер — один з найбільш вдалих днів для зміни білизни. Він обіцяє удачу у всіх справах і міцне здоров’я. Не випадково ми до сих пір вимовляємо стійку фразу про «чистий четвер».

ВАЖЛИВО! Вважалося, що найбільш щасливими будуть ті, хто встиг перестелити білизну до обіду. І зі здоров’ям у них все буде в порядку.

 • Субота, як не можна краще підходить для турботи про дім і сім’ю. Міняти приналежності в цей день — значить, забезпечити фінансовий добробут домочадців.
 • Крім того, вважалося важливим застеляти чисті простирадла на молодий місяць. Це призводить до зміцнення сімейного союзу, вірності і розуміння.

У які дні не рекомендується міняти білизну

 • Понеділок, вівторок і середа не пов’язані з жорсткою забороною на зміну білизни. Але все ж вони вважаються досить важкими днями. Початок тижня краще присвятити вирішенню робочих завдань і нагальних питань.
 • П’ятниця також не підходить для зміни постільних речей. Це загрожує низкою незначних, але вкрай неприємних труднощів.
 • Неділя — день, який заведено присвячувати Богу: будь-яка робота відволікає від благих думок. Поміняєте постіль в цей день — будете мучитися безсонням і кошмарами.

ВАЖЛИВО! Будь-які церковні свята категорично не підходять для зміни білизни. Однак напередодні варто це зробити, щоб світлий день зустріти в чистій постелі.

Інші правила і ритуали, пов’язані з постільною білизною

 • Вважається, що м’ята білизна приваблива для всякого роду нечисті. Воно притягує хвороби, сварки, поганий настрій і дрібні негаразди. Якщо прагнете до спокійного і плідного життя, обов’язково пропрасовуйте простирадла, ковдри і наволочки.
 • Обов’язково заправляйте ліжко з ранку. Невинна лінь може коштувати добробуту і негативно позначитися на здоров’ї членів сім’ї.
 • Вільним людям, охочим зустріти другу половинку, рекомендується спати на червоній білизні. Особливою силою прикмета володіє на Новий рік. А ось сімейним парам краще уникати вогненних кольорів, щоб мимоволі не спровокувати подружню невірність.
 • Підковдра і наволочки, вивернуті навиворіт, пророкують удари долі.
 • Але якщо на вас при цьому піжама швами назовні, будьте впевнені: удача вже запримітила вас.
 • Якщо домашня тварина піднесла вам сюрприз, сплутавши ліжко з туалетом, чекайте несподіванки. Чи буде це раптовий удар або щось приємне, багато в чому залежить від вашої реакції. У цьому випадку варто вірити тільки в хороше!
 • Вибираючи білизняний комплект, звертайте увагу на малюнок. Наприклад, все, що пов’язано з водою, буквально «змиває» фінансову удачу. Пейзажі, квіти, небо притягують гармонію і умиротворення. Дикі звірі, машини, візерунки з гострими кутами віщують суєту і сварки.

Слідувати прикметам чи ні — особиста справа кожного. Але прислухатися і поспостерігати все-таки варто, адже за ними стоїть не багато не мало вікова мудрість народу.

ДжерелоПереглядів: 385