Розвінчуємо міфи про найбільш неоднозначний б’юті-продукт — гліцерин

Територія успіху

Гліцерин для шкіри обличчя: корисні та шкідливі властивості.

Гліцерин часто можна виявити в косметичному засобі. Важливо розуміти як він впливає на нашу шкіру обличчя, чи приносить шкоду гліцерин і яка користь може бути від нього.

В індустрії краси, як і в будь-якій іншій сфері суспільного життя, існують міфи, які попри всю свою бездоказовість, виробники косметики продовжують насаджувати в наші уми. Саме так постійно відбувається і з гліцерином, який давним-давно у багатьох асоціюється лише зі шкодою для шкіри, шляхом зневоднення її. Насправді ж ситуація з цією речовиною йде абсолютно інакше. Наявність у складі кремів для обличчя, лосьйонах і флюїдах гліцерину ще не говорить про те, що даний продукт потрібно піддавати табуюванню. Ми розвінчуємо найпоширеніші і дурні міфи про неоднозначний компонент б’ють-засобів.

Реакція гліцерину для шкіри: міфи

Гліцерин витягає вологу зі шкіри

У розведеному вигляді речовина є хорошим зволожувачем. Вся справа в здатності гліцерину притягувати вологу і утворювати на поверхні епідермісу найтоншу плівку, яка зберігає воду. Насправді ж зневоднення шкіри відбувається лише в тому разі, якщо використовувати речовину в чистому вигляді, проте виробники ніколи не використовують гліцерин нерозбавленим.

Гліцерин поглинає вологу епідермісу при низькій вологості

Основне завдання зволожувача проникнення всередину шкіри і утримування в її шарах вологи. Низька вологість навколишнього середовища може висушити лише 2-3 шари рогових клітин, інші ж залишаються зволоженими і нічим не потурбовані. Тому ні гліцерин, ні відсоток вологості повітря на водний баланс шкіри жодним чином не впливають.

Гліцерин дешевий, а значить неякісний

Речовина використовується для різних цілей і має різний ступінь очищення. Гліцерин, отриманий з натуральних інгредієнтів (наприклад, з якісної рослинної олії) і пройшов усі щаблі очищення, не має шкідливих домішок і несе тільки користь для шкіри.

Гліцерин для шкіри обличчя: користь

  • Гігроскопічність. Молекули речовини поглинають і накопичують вологу. Завдяки невеликому розміру, вони проникають глибоко в шкіру і сприяють насиченню водою всіх її шарів;
  • Важливий компонент епідермісу. Навряд чи опоненти гліцерину знають, що речовина виробляється клітинами людського організму. Гліцерин — активний учасник внутрішньої системи циркуляції води в клітинних мембранах. Якщо з якихось причин вироблення речовини організмом знизилося, то косметичний засіб з його вмістом допоможе заповнити відсутню вологу;
  • Захисна функція. Завдяки своїй здатності заповнювати дрібні зморшки і мікротріщини вологою, речовина перешкоджає попаданню у верхні шари шкіри частинок пилу і мікроорганізмів, тим самим захищаючи епідерміс від запалення і подразнення.

Гліцерин для шкіри обличчя: шкода

Нашкодити шкірі може лише «чистий» гліцерин, тобто нерозбавлений водою. Небезпечна і висока концентрація речовини в косметичному засобі. Тривалий вплив такого зволожувача призводить до утворення вугрів, потемніння і надмірної сухості шкірного покриву. Хоча шкода гліцерину для обличчя і не доведена, для тих, кого мучать сумніви, можна порадити використовувати продукти з рослинним зволожувачем. В органічному гліцерині відсутні шкідливі домішки, тому і очистити його набагато простіше.

Виробникам ніби натуральної, “чистої” косметики вигідно лаяти інші бренди, що додають у формулу своїх засобів “низькопробний” і дешевий гліцерин. Сегмент “люкс” заявляє, що шкідливий для шкіри обличчя гліцерин легко замінити іншими натуральними інгредієнтами. Однак і олія жожоба, і кокосова, і з кісточок авокадо коштує набагато дорожче простого і зрозумілого гліцерину, а тому і дозволити собі корисні сурогати в косметиці зможуть не багато жінок. Насправді ж таке очорнення гліцерину пов’язане лише з маркетинговими прийомами і стратегіями розвитку брендів — конкуренцію можна викорінювати найтемнішими способами. Нам, як споживачам, важливо пам’ятати, що нормальна кількість гліцерину в косметиці не може нашкодити шкірі, а ось нерозбавлена, концентрована її формула дійсно здатна зробити епідерміс більш сухим, і збільшити ризик закупорювання пір.

ДжерелоПереглядів: 156