Розвіюємо популярні міфи про жіночу дружбу

Територія успіху

Тонкощі жіночої дружби з точки зору психології.

Безліч різних міфів про дружні стосунки між жінками існує в суспільстві. Що таке жіноча дружба, чи є вона і у якому вигляді проявляється.

Дружба в розумінні психології

У першу чергу експерти зазначили, що потрібно відрізняти поняття дружби з точки зору психології і у звичному побутовому розумінні. Так, ми звикли думати, що дружні стосунки будуються на взаємності і безкорисливості. У психології ж поняття «безкорисливості» розвінчується, оскільки будуючи ті чи інші стосунки, людина завжди хоче щось від них отримати.

Що стосується дружби, то найчастіше вона зближує людей, які розуміють або приймають всі приховані риси один одного. Іншими словами, дружба у психології — це, коли люди між собою емоційно резонують.

Кожна людина якусь частину себе, своїх почуттів, досвіду, особливостей усвідомлює і приймає. Щось людині в собі подобається, щось ні, але все усвідомлене вона приймає як факт. Наприклад, людина може говорити, що їй не подобається, що вона курить, або спізнюється, або зраджує партнера, але вона визнає, як факт, що курить, запізнюється або зраджує. Однак є й інша частина, яку ми не готові ані приймати, ані брати, ані усвідомлювати. Це витісняється, серйозними зусиллями, тримається за рамками нашої свідомості. Так от, як правило, ми зближуємося з людьми, з якими у нас ці витіснені частини гармонують, пояснили психологи.

Міф 1. Жіночої дружби не існує

На думку фахівців, зазначене вище доводить недійсність міфу про те, що жіночої дружби не існує. Експерти впевнені, що з точки зору психології, дружні стосунки між жінками існують так само, як дружба між чоловіками і між сильною і слабкою статтю.

Немає жодних причин вважати, що міцність дружби розрізняється за статевою ознакою. Як кажуть психоаналітики, якщо з вами щось сталося, значить, ви цього хотіли. Тому ті, хто вважає, що жіночої дружби немає, з якихось своїх причин хочуть, щоб її не було.

Міф 2. Жіноча дружба закінчується з появою у дівчат коханих

У разі, коли спілкування між жінками закінчується після появи в однієї із них коханого, то мова тут йде не про дружбу, а скоріше про світські стосунки. Жінки мають потребу в тому, щоб ділитися своїми думками, почуттями та емоціями, це їхня природна потреба. Тому природно, що такі стосунки між представницями прекрасної статі рано чи пізно закінчуються.

Бути не одній, ділитися своїми почуттями, думками, емоціями з кимось — відмінна жіноча потреба. Ви помічали, напевно, що навіть у туалет дівчата ходять не по одній. Зазвичай у всіх дівчат і дівчаток є такі стосунки в школі та університеті. Вони закінчуються. Не тільки, якщо з’являється більш цікава заміна у вигляді чоловіка, але і з закінченням навчальних закладів теж.

Міф 3. Дружба між жінками базується на почутті суперництва, заздрості і переваги

Психологи також не виключають, що у стосунках між жінками можуть бути суперництво і заздрість, проте це не ті почуття, на яких ґрунтується дружба.

Експерти вважають, що не завжди жіноча дружба базується на заздрості або суперництві. Насправді навпаки, стосунки між жінками здатні витримувати заздрість і суперництво одна до одної. Чоловіки так само, як і жінки, можуть заздрити і вже тим більше конкурувати. Їм просто не властиво тримати своїх суперників так близько до себе.

ДжерелоПереглядів: 203