Серед мешканців Франківського геріатричного пансіонату немає хворих на COVID-19

Суспільство

В Івано-Франківському геріатричному пансіонаті наразі немає хворих на COVID-19.


Про це Суспільному Карпати розповів його директор Віталій Яворський, пише Голос-Інфо.

“Ми живемо, як на пороховій бочці. Поки жодного хворого мешканця пансіонату на коронавірусну інфекцію у нас немає. Яка буде ситуація завтра, ми не знаємо, оскільки у нас працюють люди, які їздять автобусами, спілкуються вдома”, – каже Віталій Яворський.

За його словами, в пансіонаті вистачає усіх засобів дезінфекції, масок, рукавичок. Завдяки волонтерам, є три рециркулятори, які дезінфікують повітря.

“Контролюємо ситуацію на всіх рівнях. Намагаємося менше “перетинатися” зі службами, які дотичні до догляду за мешканцями. Обмежена кількість пересувань між поверхами. Частково обмежили харчування в їдальні. Тому мешканці харчуються у своїх жилих кімнатах”, – розказує очільник пансіонату.

Попри забезпеченість усім необхідним, пансіонат не відмовляється від допомоги благодійників, адже це дасть змогу зберегти кошти, які витратять на створення більш комфортних умов проживання у закладі.

Віталій Яворський розказує:

“З минулого року у нас оновлене відділення на четвертому поверсі. Там умови створені на рівні гідного хостелу. Капітальний ремонт робили за кошти обласного бюджету. Далі плануємо ремонти в інших приміщеннях”.

Через коронавірус в пансіонаті досі не завершили облаштовувати медіатеку – простір, де мешканці закладу зможуть читати і слухати книжки, відвідувати майстер-класи, дивитися фільми, спілкуватися в інтернет-мережі з родиною.

Віталій Яворський пояснює, чому підтримує вакцинування, насамперед, персоналу:

“Здоровий персонал унеможливить захворюваність на COVID-19 мешканців пансіонату. Щодо моєї позиції, людини, яка перехворіла на коронавірусну інфекцію, то вважаю, що вакцинуватися потрібно. Вважаю, що ризик смертності від вакцинації в сотні разів менший, ніж смертність від інфекції”.

Звичайно, що вакцинування відбуватиметься винятково на добровільний згоді, адже мешканці пансіонату – усі дієздатні.

 

“Але переконати варто. Люди хочуть, щоб до них хтось приходив, щоб вони спілкувалися. Наші мешканці вже втомилися від сидіння в пансіонаті. Психічно, психологічно, морально, фізично. Частина з них має внуків, правнуків. Хочуть поїхати, подивитися на них. Одна з бабусь сказала, що боїться померти і не побачити правнучки”, – ділиться Віталій Яворський.

Він розповідає, що брак спілкування бабусі й дідусі дещо компенсовують, спілкуючись із тваринами, які є у закладі:

“Вони відчувають себе залученими в процесі. Вони мають бути потрібними у цьому житті”.

Серед мешканців Івано-Франківського геріатричного пансіонату немає хворих на COVID-19

Серед мешканців Івано-Франківського геріатричного пансіонату немає хворих на COVID-19

Серед мешканців Івано-Франківського геріатричного пансіонату немає хворих на COVID-19