Для вирішення земельного питання франківські депутати звернулись до президента та Кабміну
В Івано-Франківську розпочалась позачергова сесія міськради. На порядку денному вісім питань. У залі присутні 36 депутатів.
На початку засідання, депутати розглянули заяву міськради щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення. Її адресували до президента України та Кабінету Міністрів. Зачитав заяву депутат міської ради Сергій Абрам’як, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Зокрема, депутати хочуть, аби була чітко налагоджена процедура продажу землі та умови щодо відкритого ринку.
“Сільськогосподарська земля – це не просто привабливий об’єкт для інвестицій. Для Української нації – це єдиний стратегічний ресурс, який не підлягає відтворенню, є репродуктивною умовою життєздатності і збереження генофонду Української нації, від якого залежить продовольча безпека та економічна роль України в світі.
Нашій державі належить значна частина світових запасів чорноземів, вартість яких в умовах постійного зростання дефіциту продовольства на глобальному рівні важко переоцінити. Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – це пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться у статусі наймитів «на нашій не своїй землі», а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.
Згідно зі статтями 13 та 14 Конституції України, земля є об’єктом права власності Українського народу і основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Ніхто не може позбавити Український народ його основного національного багатства”. – йдеться у зверненні.
Відтак, депутати пропонують заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати її у довгострокове володіння українцям із правом родинного успадкування.
Дозволити особам, які законним способом набули право власності н6а землі сільськогосподарського призначення, здійснювати передачу своєї земельної власності прямим родичам, або продавати лише державі. Не дозволяти право власності на землю іноземним та особам без громадянства.
Створити державний земельний банк. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм: програми стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств; програми сприяння виробництву сільськогосподарської техніки з поступовим митним обмеженням імпорту техніки, аналоги якої виробляють в Україні.
Народна депутатка Оксана Савчук зазначила, що питання про продаж землі, «ще стоїть». Тож можливо, його будуть розглядати у комітетах.
«З того, що відбулось цього місяця, можу сказати, що жодної пропозиції не було включено чи розглянуто», – зауважила Савчук.
Водночас міський голова Руслан Марцінків зазначив, що питання землі є досить важливим.
«В історії теперішньої Верховної Ради вже відбулася одна історична подія – збережено пайову участь. Поки що лише на рік, але все ж. У всіх політичних силах є люди, які розуміють, що цим рішенням вони залазять в кишеню місцевого самоврядування. Але попереду не менш важливе рішення – про продаж землі. Таке вже було в 90-х – ваучерний продаж землі. Тоді виграли лише великі бізнесмени. Й зараз від цього точно не виграє малий чи середній бізнес. Мова не про те, щоб не передавати в спадок своїм дітям землю чи хату. Тут йдеться про безконтрольний продаж земель сільськогосподарського призначення олігархам та іноземцям. Це питання є дуже важливим для всього українського народу, яке не можна приймати за одну сесію Верховної Ради», – наголосив Марцінків.
Після обговорення «За» проголосували 25 депутатів.
Переглядів: 208