Що може розповісти про вашого вихованця положення тіла, у якому він спить

Наука

Положення тіла домашніх тварин під час сну має певне значення.

Ваші домашні тварини більшу частину дня дрімають, і тому, якщо ви не звертаєте свою увагу на мову їх тіла під час сну, то ви втрачаєте важливу інформацію.

Ніхто не сперечається, що якби собака вмів говорити, то він був би ідеальним другом. Але, хоча домашні тварини навряд чи найближчим часом почнуть розмовляти, це не означає, що у них немає власних способів спілкування. Бджоли передають інформацію танцями, деякі риби обмінюються електричними сигналами, а ваші домашні тварини використовують мову тіла, щоб повідомити вам про свої почуття і відчуття.

Для кожного власника домашньої тварини необхідно розуміти, що хоче сказати його улюбленець своєю позою, яку він приймає під час сну. Ми радіємо, коли бачимо їх хвости, що виляють, або відчуваємо їх муркотіння, і можемо з великим ступенем визначеності сказати, коли вони голодні. Але дехто з нас не дуже добре знає, що вони повідомляють нам, коли обирають позу для сну.

Собакам потрібно спати щодня 12-14 годин, а кішкам — до 20 годин на добу, тож основну частину часу ваш улюбленець, швидше за все, проводить уві сні. Спостереження за тим, як тварини сплять, не лише викликає розчулення, це заняття може дати інформацію про їх почуття стосовно вас і свого оточення. Вивчення усіх тонкощів поз сну ваших вихованців допоможе вам зрозуміти і задовольнити їх потреби.

Такі елементи пози, як стиснуті лапи, можуть вказувати на те, що ваш пухнастий друг перебуває у напрузі, або очікує, що його потурбують. Якщо ваша тварина згорнулося у клубок, то потрібно переконатися, що вона не мерзне, і що у неї є гарна ковдра. Демонстрація живота під час сну майже завжди є доброю ознакою. Це допомагає зрозуміти, коли вихованець хоче, щоб ви погладили його по животу, а коли він вважає за краще, щоб його залишили у спокої.

Не забувайте, що ви у відповідь теж щось повідомляєте своїй тварині — вона може дізнатися з ваших звичок, коли настає час сну. Таким чином, ви можете забезпечити собі і своєму улюбленцю гарний нічний сон. Нижче наводяться та коротко пояснюються основні пози сну собак та кішок.

Як сплять собаки

На ваших грудях

Ваш собака відчуває глибокий зв’язок з вами, і якщо ви відсутні цілий день, йому бракуватиме вас. Переконайтеся, що у собаки є тепла ковдра, щоб йому було затишно, коли вас немає.

Згорнувшись у клубок

Це може означати, що або ваш пес готовий захищати своє тіло, або йому просто холодно.

Ідеальна температура для собаки дорівнює 20-25.5 градусів за Цельсієм. Тому якщо у приміщенні занадто холодно, то увімкніть обігрівач.

Животом догори

Собака, що спить на спині, робить це тоді, коли відчуває впевненість і відчуває себе вдома. Оскільки вашому собаці дуже комфортно, можна спробувати навчити його декільком трюкам, щойно він прокинеться.

На животі, розкинувши кінцівки

Ця поза означає, що ваш пес (або цуценя) енергійний і хоче мати можливість швидко схопитися та продовжити гру.

Забезпечте своєму цуценяті щоденні вправи з тривалістю від 30 хвилин до 2 годин.

На боці

Безтурботний собака, який відчуває комфорт у вашому будинку, буде спати у цій позі, бачачи сни про біг. Не турбуйте собаку, тому що йому потрібно 12-14 годин сну. Нехай виспиться.

На животі

Коли собака лежить на животі і лапах, не повністю розслабивши м’язи, це може бути ознакою того, що він відчуває стрес або дискомфорт. Якщо він зазвичай не показує свій страх, то допоможіть йому розслабитися, прибравши з приміщення, де він спить, дітей або інших домашніх тварин.

Дуже міцний сон

Ваш собака буде демонструвати свій живіт і лапи, щоб охолодити їх, тому що потові залози у них розташовані на подушечках лап. Переконайтеся, що у собаки є свіжа вода, і впустіть його у будинок, якщо на вулиці занадто спекотно.

Як сплять кішки

З напіввідкритими очима

Оскільки кішки одночасно є й хижаками і жертвами, кішки сплять подібним чином, коли вважають, що хтось може непомітно підкрадатися до них. Такі конструкції, як дерево для кішок або доступна і розташована високо полиця, забезпечать їм місце з гарним оглядом, де вони будуть почуватися у безпеці під час сну.

Сховавшись кудись

Якщо ви виявляєте свою кішку сплячою у коробці для взуття або у ящику комода, то це означає спробу повідомити вам, що у будинку занадто шумно. Шум, що створений дітьми або іншими тваринами, турбує їх. Дайте своєму пухнастику затишне місце для укриття, таке як котяча лежанка або будиночок, і ви зможете виявити його там, коли він у такому настрої.

Передні лапи разом

У цій позі кішка зазвичай не спить, а дрімає, тому що хоче бути готовою до стрибка, щоб зловити свою іграшку. Повісьте іграшку на двері, щоб кішка могла грати у будь-який час, навіть якщо вас немає вдома.

Згорнувшись у клубок

Це звичайна поза для пухнастиків, які бажають, щоб їх залишили у спокої. У цій позі захищеними є живіт і пальці.

Намагайтеся не турбувати їх, наскільки б привабливими вони не були.

Навколо вашої голови

Кішка повідомляє про своє кохання і довіру до вас або намагається заспокоїти вас. Якщо ця поза викликає у вас дискомфорт, можете перекласти кішку на коліна.

Животом догори

Кішка, що спить животом догори, повністю довіряє вам. Не припускайтеся помилок, вважаючи, що ця поза є запрошенням погладити живіт, оскільки вона може подряпати вас.

Закриваючи очі лапою

Лапа упоперек мордочки означає, що кішка шукає захист або намагається перекрити яскраве світло під час сну. Якщо кішки сплять вдень, приготуйтеся до збільшення активності у нічний час, залишивши біля них їх улюблені іграшки.

Тепер ви знаєте, у яких позах сплять ваші улюбленці!

Джерело