Що потрібно знати кожній дівчині, яка звикла самостійно робити манікюр

Поради, Територія успіху

Правила безпечного домашнього манікюру.

Привести руки в порядок в домашніх умовах, по-перше, неважко, по-друге, безкоштовно. Але багато дівчат роблять манікюр самі не лише в цілях економії ― це ще і страховка від інфекції, яку можуть занести в салоні. Однак самостійний догляд за нігтями теж вимагає дотримання обережності, інакше його не можна назвати безпечним.

Відразу обробляйте всі порізи

Будь-яке порушення цілісності шкіри поблизу нігтя або кутикули передбачає ризик занесення інфекції. Навіть маленькі ранки потрібно відразу обробляти спеціальними розчинами. Звичайний перекис водню або інші популярні антисептики в даному випадку не підійдуть. Більшість з них розріджують кров, що не дозволить продовжувати косметичну процедуру або може негативно позначитися на результаті.

Професіонали використовують розчини, які відразу зупиняють кров і мають антисептичний ефект. Це дозволяє повністю знезаразити рану і негайно продовжити роботу з нігтями.

Гемостатичні засоби прості у використанні. Достатньо змочити ватяну паличку і обробити рану протягом декількох секунд. Надлишки антисептика прибирають сухою стороною палички. Такий спосіб знезараження вважається оптимальним при домашньому манікюрі.

Будьте акуратні з апельсиновою паличкою

Палички з апельсинового дерева прекрасно справляються зі своїми завданнями при манікюрі. Вони дозволяють акуратно відсунути кутикулу і очистити вільний край нігтя.

Попри те, що їх структура досить м’яка, користуватися ними варто з обережністю:

 • нігті повинні бути підготовлені до маніпуляцій. Зазвичай для цього роблять ванночки для рук з розм’якшуючими розчинами;
 • використовувати паличку потрібно тільки за призначенням, не можна чинити сильний тиск на неї. Це може призвести до травм нігтя і навіть його кореня;
 • при знятті гель-лаку апельсиновою паличкою необхідно попередньо розм’якшити його спеціальним засобом;
 • використовувати можна тільки скошений край палички.

Пошкодити корінь нігтя при неправильному застосуванні інструменту досить просто, а от загоюються такі травми нешвидко. Щоб уникнути неприємних інцидентів, всі процедури паличкою потрібно проводити обережно, без зайвих натискань.

Не використовуйте занадто часто ремувер

Існує величезний вибір ремуверів ― засобів, що дозволяють без зусиль видалити кутикулу. Але використовувати їх занадто часто не рекомендується, а необхідно вибирати тільки якісні ремувери.

До складу засобу входить кератолітік. Ця речовина швидко розчиняє ороговілі клітини, але при її використанні треба бути дуже уважними. Попри те, що воно вважається безпечною, не можна перетримувати її на шкірі. Це здатне привести до неприємних наслідків, наприклад, до дерматиту або деформації нігтя.

Щоб не завдати шкоди своїм рукам, необхідно вибирати якісні ремувери і строго слідувати інструкції по застосуванню. Використовувати косметичний засіб частіше одного разу на тиждень не рекомендується.

Слідкуйте за гостротою інструментів

Для маніпуляцій з нігтями використовується кілька металевих інструментів:

 • ножиці для нігтів і окремо для кутикули;
 • щипчики;
 • кніпсер.

Не варто вибирати дешеві варіанти, вони навряд чи виявляться хорошої якості і будуть успішно справлятися зі своїм завданням. Ці інструменти повинні бути гострими, тому їх заміну або заточування варто проводити своєчасно.

Використання тупих інструментів може призвести:

 • до поганого результату роботи;
 • до небажаних травм;
 • до пошкоджень кутикули, шкіри і нігтя;
 • до порожньої витрати нервів і часу.

Гострі інструменти максимально ефективно справляються зі своїм завданням, що дозволяє отримати відмінний результат і заощадити час на манікюрі.

Читайте склад засобу для видалення кутикули

Ремувери майже завжди містять кислоти і луги. Їх вплив може негативно позначитися на шкірі і нігтях. При виборі варто уважно вивчати склад і не економити на косметичному засобі.

Дешеві ремувери можуть агресивно впливати на шкіру, особливо якщо перетримати їх. Тому рекомендується купувати засоби на основі натуральних кислот. Вони позначаються абревіатурами АНА і ВНА, щадно відносяться до шкіри і навіть зволожують її.

Самостійно привести нігті в прекрасний вигляд під силу кожній дівчині, але щоб зберегти їх здоров’я, необхідно дотримувати перераховані правила. Зараз у продажу величезний вибір необхідних інструментів та косметичних засобів, тому зробити свій манікюр якісним і безпечним дуже просто.

ДжерелоПереглядів: 143