Що ви могли не знати про гальмівну систему автомобіля

Технології

З чого все починалося.

Кожного дня усі водії десятки разів натискають на педаль гальма, і ця процедура здається їм такою простою, що мало хто замислюється, з чого все взагалі починалося. Ось найцікавіші факти про в гальмівну систему, про які ви, можливо, не знали.

1. До 1890-х років гальмівні колодки були дерев’яними і блокування відбувалося за рахунок прямого контакту колеса з дерев’яним бруском, який і був, по-суті, тієї самою колодкою. А дія найчастіше здійснювалася рукою за допомогою важеля.

Особливим видом “тюнінгу” в ті роки були накладки зі шкіри на брусках, які дозволяли збільшити ефективність гальмування, але все одно воно було далекою від ідеалу.

2. Першими з’явилися саме дискові гальма, які зараз мають ряд переваг перед барабанними. Винайшов їх у 1902 році Фредерік Ланчестер. Але на той момент подібний пристрій не став популярним.

Дорожнє покриття в ті часи було не найкращим, і з подібною системою гальм пил і бруд активно потрапляли в механізми. Це, своєю чергою, перешкоджало нормальному гальмуванню.

3. Барабанні гальма були запатентовані в тому ж 1902 році Луї Рено, і мали перевагу над дисковими саме через закритий тип системи. Оскільки напівкруглі колодки розташовувалися всередині закритого барабана, то система була надійно захищена від пилу, бруду, вологи та інших речовин.

4. У 1918 році була придумана гідравлічна система, і тепер зусилля через натискання на педаль передавалися до гальмівних колодок саме з допомогою гальмівної рідини. Перший виробник, який став застосовувати подібну систему на своїх машинах, був Chrysler.

5. Поява системи ABS. На початку 1906-х років виробники почали роботу над створенням антиблокувальної системи гальм. Вже тоді багато хто розумів, що підвищити ефективність гальмування автомобіля можна у тому випадку, якщо знизити ймовірність повного блокування коліс, і впровадити почерговий розподіл зусиль на кожне колесо. На жаль, вартість подібних систем була велика, і щоб купити нову машину з ABS у той час, потрібно було переплатити мало не 10% понад вартості автомобіля.

Джерело



Переглядів: 315
banner