Сни, які розкажуть людині про стрес

Культура

Що варто знати про некероване авто, океан і кров.

Наші сни — суміш інформації з того, що ми почули днем, що відчули і про що подумали, а також всі наші страхи, відчуття і спогади. У снах ми можемо побачити все що завгодно — від подій минулого до наших очікувань від майбутнього. Точна причина, чому у нас в принципі є ця можливість, досі невідома, але більшість дослідників сходяться на думці, що ті речі, що ми бачимо під час фази швидкого сну, допомагають впоратися зі складними почуттями і спогадами.

Це підтверджує і одне з досліджень National Geographic, проведене у 2011, — воно показало, що наявність снів допомагало людям обробляти хворобливі емоції, які вони визнавали, перебуваючи у свідомості. А за даними Psychology Today, люди, які ще й записували вміст своїх снів, а потім обговорювали їх з групою, швидше працювали над подоланням своїх травм.

Пропонуємо поглянути на свої сни і навіть жахи як на друзів, які щоночі говорять вам чисту правду, адже хочуть кращого для вас. Ось шість основних сигналів, які варто навчитися зчитувати:

Ви тонете

Якщо вам не один раз снилося, як ви тонете або опиняєшся в штормі і не відчуваєте, що знаходишся в безпеці, — це свідчить про те, що зараз ви дійсно знаходитеся в стресовій ситуації. Фахівці стверджують, що вода у снах часто відображає емоційний стан, і якщо вода вам загрожує — вірна ознака того, що ваші емоції дуже сильні.

Коли ситуація заходить надто далеко і ви вмираєте у своєму сні — варто негайно переглянути якість свого життя і попрацювати над тим, щоб знизити кількість переживань.

Все навколо турбує

В цілому, будь-яке занепокоєння може сигналізувати про те, що ви занадто стомлюєтеся від якоїсь сфери свого життя і вам час відпочити. Зверніть увагу на символи та зображення, які якимось чином викликають тривогу або привертають вашу увагу, і спробуйте вимовити їх уголос. Як припускають дослідники з Клініки Майо, якщо ви не можете «йти в ногу» зі своїми снами — в реальному житті у вас будуть серйозні перешкоди на шляху до успіху і щасливого життя.

Ви бачите кров

Криваві сценарії завжди означають те, що вам потрібно трохи відпочинку. Не важливо, чию кров ви бачите, сама по собі вона є символом енергії. Уві сні вона являє вашу силу або силу чогось, що на вас сильно впливає, і чим більше крові розлито, тим сильніше проблемі у вашій свідомості.

Ви не можете вирулити на трасі

Ви їдете в машині, яка абсолютно не піддається управлінню, — це поширений сценарій сну, який може бути навіть не пов’язаний з вашим страхом перед дорогою в реальному житті. Не реагує кермо, зламана коробка передач — все це наш мозок, скоріше, використовує як символ того, що ви не можете розвиватися і рухатися далі, або як знак, що ви занадто не впевнені в собі.

А якщо ви ніяк не можете пригальмувати — час шукати можливості для відпочинку від своєї амбітної гонки.

Ви їдете поїздом, який втратив керування

Побачили себе у поїзді, який їде по бездоріжжю, путівцях або навіть похмурому лісі — задумайтеся про те, щоб знизити рівень своїх обов’язків на кожен день. Подумайте над образами, які ви бачите навколо, — легко виявити, що з них є відсиланням на ваше реальне життя.

Ваш будинок у вогні

Більшість експертів з дослідження фаз швидкого сну вважають, що будинок зазвичай символізує вашу власну особистість, де окремі кімнати представляють аспекти вашого характеру, події, що ви пережила, або навіть частини свого тіла. Якщо бачите, що горить будинок — швидше за все, ви занадто напружені у своєму житті. Сприймайте такі сни як сигнал від підсвідомості, що ви дуже стараєтеся і вже знаходитеся на грані повного вигоряння.

Щоб позбутися від усіх своїх жахів, є сенс не тільки зменшити хаос в робочих днях, але і почати дотримуватися гігієни сну. Ви можете завести щоденник сновидінь і записувати всі деталі — навіть ті, які здаються незначними. Часто люди виявляють, що їх підсвідомість перестає генерувати тривожні сни — в момент, коли вони погоджуються звертати увагу на їх зміст.

ДжерелоПереглядів: 107