Стало відомо, де Прикарпатець виготовляв незаконні паспорти, за якими нелегально потрапляли до ЄС

Суспільство

Як інформувала “Галка”, СБУ спільно з іншими правоохоронцями перекрила механізм нелегальної міграції до країн Євросоюзу.

Прикарпатець, працівник одного з туристичних агентств, разом зі спільниками налагодив виготовлення підроблених паспортів громадян України, на підставі яких виготовлялися закордонні паспорти. 

Вартувала така послуга дві тисяч євро. У суму входило як виготовлення документів, так і допомога у перетині кордону.

“Наразі відомо, що працюючи в туристичній фірмі, зловмисник мав доступ до великої кількості українських паспортів. Він підбирав паспорти із фотографіями, які були подібні на замовників виготовлення фальсифікованих. І в подальшому із цими паспортами із людиною схожою на фотографію, яка є в українському паспорті, робив замовлення на виготовлення закордонного паспорта”, – пояснює пресофіцер управління СБУ в Івано-Франківській області Марія Римар.

Наразі правоохоронці встановлюють, як працівники паспортного сервісу не помічали підміни. Серед версій – як халатність, так і співпраця зі злочинцями. Скільки вдалося виготовити таких фіктивних паспортів – поки невідомо. 

Із власних джерел “Галці” стало відомо, що фейкові документи виготовляли у філії державного підприємства “Документ” “Паспортний сервіс” на вулиці Незалежності в Івано-Франківську. Воно є у сфері управління ДМС України в місті Київ. Тут згаданий фальшифий паспорт оформили у терміновому порядку, видавши документ за кілька хвилин до закінчення робочого часу. В СБУ подробиці і адресу, де виготовляли недійсний паспорт, не уточнили – таємниця слідства.

 Переглядів: 27